08:16 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Išsiritęs Espanjolos saloje milžino Galapagų vėžlio patinas daugiau nei 30 metų praleido zoologijos sode Amerikoje, o po to buvo grąžintas į Galapagus, kur aktyviai prisidėjo prie populiacijos plėtimosi, likdamas nelaisvėje

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Šimtametis milžino Galapagų vėžlio patinas pravarde Diegas grįžo į laisvę po to, kai išgelbėjo savo rūšį nuo išnykimo, pranešė Ekvadoro aplinkos ministras Paulo Proanjo Andradė.

  Diegas, priklausantis Chelonoidis hoodensis rūšiai, išsirito Galapagų saloje Espanjola, iš kur jį išvežė mokslinė ekspedicija. Daugiau nei 30 metų jis praleido zoologijos sode Amerikos mieste San Diege. Kad išgelbėtų nykstančią rūšį, Diegas buvo grąžintas į Galapagus, kur jis aktyviai prisidėjo prie populiacijos plėtimosi, likdamas nelaisvėje.

  "Penkiolika Espanjolos vėžlių, įskaitant Diegą, grįžta namo po to, kai dešimtmečius dauginosi nelaisvėje ir išgelbėjo savo rūšį. Gimtoji sala juos priima išskėstomis rankomis", — Twitter paskyroje parašė ministras.

  1977 metais atvykęs iš JAV zoologijos sodo, Diegas gyveno nelaisvėje Galapagų Santa Kruso saloje.

  ​Kaip rašo Ekvadoro laikraštis "Universo", Diegas tapo unikalios Galapagų faunos išsaugojimo simboliu. Jis yra beveik 800 vėžlių, kurie vėliau buvo repatrijuoti į Espanjolą, o tai sudaro apie 40 % populiacijos, tėvas.

  Galapagų salos yra Ramiajame vandenyne. Šių salų zona yra daugelio unikalių rūšių buveinė, įskaitant milžiniškus vėžlius, iguanas, kai kurias paukščių rūšis ir kitus gyvūnus. Anot mokslininkų, Galapagų vėžlių stebėjimas tapo pradiniu tašku Čarlzui Darvinui evoliucijos teorijos per natūralią atranką sukūrime. 1978 metais UNESCO salas paskelbė Pasaulio paveldo objektu, o 1985 metais — Pasaulio biosferos rezervatu.

  Dar šia tema

  Pakrantės apsauga ištraukė įstrigusį ryšuliuose su kokainu vėžlį
  Vienas Kinijos rezervatas parodė retą vėžlį-mutantą
  Tegai:
  gyvūnai, galapagų vėžlys

  Svarbiausios temos