17:39 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2336)

  Anot jo, tikėtina, kad naujasis COVID-19 protrūkis Pekine prasidėjo ne gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje, o mėnesiu anksčiau

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Koronavirusas COVID-19 galimai gali slėptis drėgnoje terpėje pavėsyje ir po tam tikro laiko vėl užkrėsti žmones, sakė Gao Fu, Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro vadovas, Kinijos mokslų akademijos akademikas, praneša RIA Novosti.

  "Virusas slepiasi šešėlyje, drėgnoje, palyginti užterštoje aplinkoje, mums to nė neįtariant. Po tam tikro laiko jis staiga pasirodo ir užkrečia daugybę žmonių", — sakė jis Kinijos centrinei televizijai.

  Anot jo, tikėtina, kad naujas COVID-19 protrūkis Pekine prasidėjo ne gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje, o mėnesiu anksčiau.

  "Jau yra daug besimptomių nešiotojų ir pacientų, kuriems infekcija yra lengva, tik tokiu atveju aplinkoje gali būti tiek daug virusų. Tai, mūsų prielaida, reikalauja papildomo tyrimo, tačiau tai yra įspėjimas užkirsti kelią virusui ir kontroliuoti epidemiją", — teigė ekspertas.

  Didžiausias "Sinfadi" turgus Pekino Fengtai rajone buvo uždarytas birželio 13 dieną, po to, kai epidemiologinis tyrimas atskleidė koronavirusą importuotos lašišos pjaustymo lentoje. Valdžia teigė, kad šiuo metu nėra įrodymų, jog lašiša buvo viruso nešiotoja ar tarpinė šeimininkė.

  Anksčiau Pekino ligų prevencijos ir kontrolės centro darbuotojas Yang Pengas teigė, kad remiantis epidemiologiniu tyrimu, iki šiol teigiami koronaviruso testai pirmiausia buvo aptikti mėginiuose, surinktuose pirmame aukšte, skyriuje, kur parduodama jautiena ir aviena.

  Čia paprastai būna daugiau žmonių nei kitur, be to, jautiena, aviena ir jūros gėrybės turėtų būti laikomos žemoje temperatūroje, todėl tokiomis aplinkybėmis virusas galėjo lengviau išgyventi ir plisti.

  Выходные в Вильнюсе
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Remiantis statistiniais duomenimis, Pekine iš viso buvo atskleisti 37 nauji COVID-19 atvejai — 31 patvirtintas infekcijos atvejis ir šeši besimptomiai nešiotojai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 436 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2336)

  Dar šia tema

  Ekspertas įvertino JAV ir Kinijos santykius
  Epidemiologas papasakojo, kiek laiko COVID-19 išlieka užšaldytuose maisto produktuose
  Tegai:
  Kinija, koronavirusas

  Svarbiausios temos