08:28 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2410)

  Tai atsitiks, jei pas 60 procentų pasaulio gyventojų susiformuos imunitetas — tada viruso plitimas sulėtės natūraliu būdu, mano Vladislavas Žemčiugovas

  VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Negalima kalbėti apie pandemijos pabaigą, kol pas 60 procentų gyventojų nesusiformavo imunitetas, interviu Sputnik Lietuva sakė infekcinių ligų specialistas Vladislavas Žemčiugovas.

  "Tai yra, tada virusas natūraliu būdu sulėtės, susigrumdamas su jau sergančiais ar paskiepytais žmonėmis. <...> Na, žinoma, neįmanoma ilgai laikyti žmonių įtampoje, nes viskas sustoja, tačiau reikia naudoti šias suvaržymo priemones, norint pakelti sveikatos apsaugos sistemos pajėgas. Visų pirma, kad žmonės, kurie serga sunkia forma, nemirtų, nes tai labiausiai daro įtaką žmonių psichikai ir jų pasipriešinimui prieš valstybių vyriausybes, kad apribojimai yra veltui. Todėl pirmas dalykas, kurio reikia, — apribojimus, žinoma, išlaikyti ten, kur sveikatos apsaugos sistema nesusitvarko, paaiškinti žmonėms, kodėl šių priemonių yra imamasi", — sakė jis.

  Be to, kaip pažymėjo imunologas, būtina palaipsniui švelninti apribojimus, atsižvelgiant į tai, kad virusas "tapo švelnesnis", nustatoma vis mažiau sunkių formų.

  "Kodėl Pietų Amerika? Kadangi nėra gerai išvystytos sveikatos priežiūros infrastruktūros, yra tokie didžiuliai miestai — San Paulas, Rio de Žaneiras — kas ten buvo, žino, kad iš esmės ten neįmanoma pasiekti jokios sveikatos apsaugos, todėl, kaip sakoma, kol visi "nudegs", gali sirgti, niekas nesustos. Apskritai, taip, kol kas yra masė žmonių, kurie nekontaktuoja su virusu, maža, tai rodo antikūnų testas... Štai, pavyzdžiui, Rusijoje 20 procentų, arba 15 procentų, kol kas skirtingi skaičiai. Tai yra nuo 40 procentų iki 60, kai epidemija sustos natūraliu būdu. Visame pasaulyje ji taip pat nesitrauks, kol 60 procentų gyventojų persirgs arba pasiskiepys", — padarė išvadą Žemčiugovas.

  Birželio 18 dieną užfiksuotas naujas rekordas pagal koronaviruso užsikrėtimo atvejus pasaulyje, trumpojoje spaudos konferencijoje pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

  Pasak jo, pusė naujų atvejų nustatyti Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Taip pat didelis skaičius užfiksuotas Pietų Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2410)

  Dar šia tema

  Lietuvoje dėl koronaviruso intensyviau bus testuojami septynių savivaldybių gyventojai
  Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1800
  Rusijoje sukurta vakcina nuo koronaviruso apsaugos dvejus metus
  Tegai:
  pandemija, karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos