00:50 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvęs ministras taip pat išjuokė prie Ukrainos ir Rusijos sienos pastatytą sieną, kurią, jo teigimu, galės pereiti net šernai

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Ukraina niekada negalės nugalėti Rusijos, o karas nėra išeitis, Ukrainos televizijos kanalo "112" eteryje pareiškė buvęs Ukrainos transporto ministras, buvęs Aukščiausiosios Rados deputatas Jevgenijus Červonenka.

  "Mes niekada jos (Rusijos — Sputnik) nenugalėsime. Aš galiu tai matematiškai įrodyti — naudodamas matematikos formules. <...> Esu įsitikinęs, kad net ir šiandien su Rusija būtų galima deramai, be pažeminimų, abipusiškai naudingai, neprarandant nė lašo Ukrainos interesų, nusileidžiant, galbūt, kur nors, bet įgyjant kitur, pasiekti konsensusą", — pasakė jis.

  Jis taip pat priminė prezidento Vladimiro Zelenskio pažadą atitraukti kariuomenę iš Donbaso, tačiau jis iki šiol nebuvo įvykdytas.

  Červonenka išjuokė sieną pasienyje su Rusija, kurią jam pavyko pamatyti asmeniškai. Buvęs ministras pareiškė, kad tokį įrenginį "net šernai pereis". Jis mano, kad tai rodo, kaip ciniškai galima vogti pinigus ir kiek žmonių apie tai žino.

  Online seminaras Posovietinė erdvė tarp Rusijos ir Vakarų: kelio pasirinkimas buvusioms sovietinėms respublikoms
  Фото: Иван Макеев, ИД "Комсомольская правда"

  2015 metais Ukrainos Arsenijaus Jaceniuko vyriausybė patvirtino projekto "Siena" įgyvendinimo veiksmų planą, kuris apėmė galingų gynybinių konstrukcijų statybą pasienyje su Rusija. Jo kaina siekė 4,1 milijardo grivinų (apie 150 milijonų dolerių), ir jo įgyvendinimui turėjo prireikti ketverių metų. Po to finansavimas 2015 ir 2016 metams buvo perpus sumažintas.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Kryme. 2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė savo nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje.

  Rusija nuolat nepagrįstai kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" Donbaso konflikte, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis. Maskva ne kartą pabrėžė, jog yra suinteresuota, kad kaimyninė šalis įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Lietuva demonstruoja lyderystę siūlydama strateginę viziją Rytų partnerystės regionui
  75-ieji Didžiosios pergalės metai: bendra atsakomybė už istoriją ir ateitį
  Ukraina atliko Krymo tiltui "grasinančios" raketos kovinius bandymus
  JAV į Ukrainą atsiųs prieštankinių sistemų "Javelin"
  Tegai:
  Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos