21:44 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot politiko, Jungtinių Amerikos Valstijų vadovas niekada neišsakė konkrečios nuomonės apie Rusijos prezidentą

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Asmeniniai JAV prezidento Donaldo Trampo santykiai su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu yra paslaptis, sako buvęs Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas.

  Tai teigiama jo knygoje "Kambarys, kur tai nutiko: Baltųjų rūmų memuarai", kuri pasirodė antradienį.

  "Kalbant apie Putino vertinimus, jis (Trampas) niekada neišsakė jokios nuomonės, bent jau priešais mane. Niekada neklausiau, ką Trampas galvojo, bijodamas to, ką galiu išgirsti. Jo asmeninis požiūris į Rusijos vadovą liko paslaptimi", — cituojamas RIA Novosti Boltono pareiškimas.

  Tačiau kartu jis rašė, kad Trampas pasveikino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną 2018 metais su pergale rinkimuose.

  "Interviu aš išreiškiau labai griežtą požiūrį į tai, kaip Amerika turėtų reaguoti į šį išpuolį [incidentas Britanijos Solsberyje — Sputnik]. Aš vis dar laikausi tokios nuomonės. Buvo neramu skaityti, kad Trampas pasveikino Putiną su "pergale". Tai buvo nerimą keliantys žodžiai, kad Trampui (buvęs nacionalinio saugumo patarėjas Herbertas) Makmasteris patarė pasveikinti Putiną su "pergale" prezidento rinkimuose", — rašė Boltonas.

  Po to jis prisiminė, kad Trampas galų gale išsiuntė daugiau nei 60 Rusijos diplomatų.

  2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis, nuteistas Rusijoje už išdavystę, ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė tarptautinį skandalą.

  Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2018 metų gegužę pareiškė, kad Skripalių byla byra akyse dėl to, kad nėra jokių Rusijos kaltės įrodymų.

  Praėjusių metų liepos 4 dienos rytą Britanijos policija pranešė apie "rimtą incidentą" Eimsberyje: "nežinoma medžiaga" apsinuodijo vyras ir moteris, jie buvo paguldyti į ligoninę sunkios būklės. Vėliau Skotland Jardas pareiškė, kad nukentėjusieji apsinuodijo tokia pačia medžiaga kaip ir buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

  Apsinuodijusi 44 metų Don Sterdžes (Dawn Sturgess) liepos 8 dienos vakare mirė Solsberio apygardos ligoninėje ir buvo kremuota liepos 30 dieną. Antrasis nukentėjusysis, 45 metų Čarlis Roulis (Charlie Rowley), liepos 20 dieną buvo išleistas iš ligoninės.

  Boltonas Trampo administracijoje dirbo 17 mėnesių, po to buvo atleistas. Žiniasklaida pranešė, kad jis nesutiko su prezidentu dėl jo nuomonės apie Irano, Afganistano ir KLDR politiką. Pats Trampas tada rašė, kad nesutinka su daugeliu Boltono pasiūlymų.

  Dar šia tema

  Trampas teiravosi, ar Suomija yra Rusijos dalis
  Putinas aiškiai nubrėžė "raudonąją liniją" Baltijos šalių atžvilgiu, mano ekspertas
  Atminimo ir gedulo dieną Putinas padėjo vainiką prie Nežinomo kareivio kapo
  Tegai:
  nuomonė, Vladimiras Putinas, Džonas Boltonas, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos