23:22 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, remiantis kai kuriais pranešimais, Vašingtonas ketina į šią šalį perkelti apie 30 amerikietiškų F-16 naikintuvų

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. JAV į Lenkiją perkelia ne vieną, o du tūkstančius kariškių, pranešė RIA Novosti, cituodama "Gazeta Prawna".

  Lenkijos prezidentas Andžejus Duda planuoja aplankyti JAV liepos 24 dieną. Viena pagrindinių jo derybų su JAV prezidentu Donaldu Trampu temų bus karinis bendradarbiavimas.

  "Į mūsų šalį turėtų atvykti iki dviejų tūkstančių amerikiečių kareivių, o ne iki tūkstančio, kaip buvo manyta anksčiau. Taip pat bus perskirstyta JAV kariuomenės V korpuso, kuris dabar yra Vokietijoje, vadovybė", — teigiama pranešime.

  Taip pat, pasak leidinio, JAV "turi planą dislokuoti apie 30 amerikietiškų F-16 naikintuvų į Lenkiją".

  Be to, laikraštis praneša, kad Dudos vizito metu JAV bus susitarta, jog penki naudoti "C-130 Hercules" transportiniai lėktuvai bus perduoti Lenkijai.

  Taip pat, anot leidinio, Lenkija netrukus paskelbs savo ketinimą pirkti kovinius sraigtasparnius JAV. "Tikimasi, kad tai bus "AH-64 Apache" arba "Bell AH-1Z Viper", — sakoma pranešime.

  Prezidentai Duda ir Trampas per Lenkijos vadovo vizitą planuoja pasirašyti DCA (Defence Cooperation Act), reglamentuojantį sąlygas, kuriomis JAV kariuomenės būriai bus Lenkijoje.

  Šiuo metu Lenkijoje dislokuoti apie penki tūkstančiai amerikiečių kareivių.

  Kaip anksčiau sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, Lenkija gali kelti grėsmę Rusijos Federacijai, jei ji aprūpins savo teritoriją tik NATO karine infrastruktūra.

  Lenkija yra viena iš ES šalių, kuri Rusijos atžvilgiu skleidžia agresyvią retorika. Varšuva kartu su Baltijos šalimis nuolat skelbia galimą "Rusijos grėsmę" ir siekia surinkti kuo daugiau Amerikos kariuomenės ir ginklų.

  Kaip ne kartą pažymėjo Rusijos valdžia, visi Vakarų politikų pareiškimai apie tariamai agresyvius Rusijos Federacijos ketinimus tiesiog apima NATO planus kuo arčiau priartėti ir sustiprėti prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Ekspertas pakomentavo amerikiečių kontingento sumažinimą Vokietijoje
  Istorikas atskleidė, ką Hitleris norėjo pasiūlyti Anglijai prieš karą su TSRS
  Tegai:
  Rusija, kariuomenė, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos