20:30 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Trečiadienį Vašingtone vyko derybos tarp Lenkijos ir Amerikos lyderių. Susitikimo metu taip pat buvo aptarti karinio bendradarbiavimo klausimai

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad jei Lenkijoje bus dislokuoti papildomi amerikiečių kariai, tai bus padaryta Lenkijos sąskaita. Apie tai pranešė "RIA Novosti".

  "Mes išsiųsime jiems papildomus karius, jie už tai sumokės. Galbūt mes juos perduosime iš Vokietijos", — sakė Trampas spaudos konferencijoje po pokalbio su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda Baltuosiuose rūmuose.

  "Mes sumažinsime savo karių skaičių Vokietijoje. Kai kurie (kariai) grįš namo, kai kurie — į kitas Europos vietas, ir Lenkija bus viena iš tokių vietų", — pridūrė jis.

  Po susitikimo su Trampu Duda patikino, kad šalis pasirengusi priimti papildomus Amerikos karius.

  "Neslėpsiu, kad kreipiausi į prezidentą (Trampą), kad jis neišvestų pajėgų iš Europos, nes tai svarbu Europos saugumui. <...> Jei kas nors manęs paklaustų, ar esame pasirengę, aš atsakyčiau — taip. Esame pasirengę juos priimti", — sakė Duda.

  Be to, Facebook klausimų ir atsakymų sesijos metu po prezidentų susitikimo Vašingtone Lenkijos vadovas priminė, kad pastaruoju metu Amerikos korporacijos daro dideles investicijas Lenkijoje. Jo nuomone, Amerikos įmonės investuoja Lenkijoje, nes "jaučiasi saugiai, mano, kad Lenkija yra šalis, kurioje saugu investuoti pinigus".

  "Manau, kad Amerikos karių buvimas yra papildoma garantija. Manau, kad šis faktorius turi reikšmę", — teigė Lenkijos prezidentas.

  Šiuo metu Lenkijoje dislokuota apie penki tūkstančiai amerikiečių kareivių. Buvo susitarta padidinti jų skaičių tūkstančiu.

  Anksčiau Trampas pažadėjo perpus sumažinti JAV karių skaičių Vokietijoje, iki 25 tūkst. žmonių, nes Berlynas vėluoja sumokėti NATO. Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis tikisi, kad JAV bent dalį savo kariuomenės perkels iš Vokietijos į respubliką.

  NATO stiprina grupes prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai supranta.

  Be to, Baltijos šalys, įskaitant Lietuvą, aktyviai sudaro plataus masto gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai siekiu apsiginti nuo "Rusijos agresijos", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

  Dar šia tema

  Karo ekspertas: pranešimai apie galimą Rusijos išpuolį prieš Baltijos šalis — nesąmonė
  JAV paskelbė, kad Lenkija iki 2022 metų pasieks "energetinę nepriklausomybę" nuo Rusijos
  "Tai tiesiog gėda". Lietuva leidžiasi valdoma Lenkijos
  Tegai:
  NATO, kariai, JAV, Lenkija

  Svarbiausios temos