21:00 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2348)

  Jau mažiau nei pusė Švedijos gyventojų pasitiki vyriausybe kovos su koronavirusu COVID-19 strategijos klausimu

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Švedijos gyventojai praranda pasitikėjimą vyriausybe pasirinktos kovos su koronavirusu strategijos klausimu, praneša laikraštis "Dagens Nyheter".

  Švedija "išsiskyrė" tarp Europos šalių savo kovos su koronavirusu strategija: šalyje nebuvo įvestas karantinas ar kiti griežti apribojimai ir nebuvo plati tyrimų apimtis. Tuo tarpu sergamumas ir mirtingumas šalyje yra labai didelis — dėl to net artimiausios valstybės nusprendė neatverti savo sienų švedams.

  Tarp karalystės gyventojų vis mažiau piliečių pasitiki šia strategija. Bendrovė "Ipsos" atliko viešosios nuomonės apklausą. Paaiškėjo, kad švedų pasitikėjimo vyriausybe lygis šiuo klausimu per kelis mėnesius sumažėjo 11 punktų ir šiandien siekia tik 45 %. Pasitikėjimas ir toliau mažėja.

  Tik 38 % yra patenkinti vyriausybės veiksmais pandemijos metu.

  Anksčiau 63 % švedų palaikė šią strategiją, tačiau dėl realaus valdžios institucijų neveiklumo vis daugiau žmonių praranda pasitikėjimą vyriausybe.

  Nepaisant to, Švedijos vyriausybė atsisako pripažinti pasirinktą strategiją kaip klaidą. Valdžia mano, kad jų metodika "veikia puikiai". Tačiau ne tik iš švedų, bet ir iš užsienio Stokholmui šiuo klausimu išsakoma vis daugiau priekaištų.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2348)

  Dar šia tema

  Ar prasidėjo antroji koronaviruso banga? Atsako LSMU profesorius
  SAM: gydytojas spręs, ar dėl COVID-19 testuoti į ligonines naujai guldomus pacientus
  Lietuvos URM paskelbė, kad daugeliui šalių už Šengeno ribų bus atidarytos sienos
  Tegai:
  koronavirusas, Švedija

  Svarbiausios temos