01:08 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos kanclerė pažymėjo, kad amerikiečių kariuomenė Vokietijoje gina ne tik Europos NATO šalis, bet ir Vašingtono interesus

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Europos šalys turėtų rimtai pagalvoti apie naują realybę, kur JAV gali nebesiekti būti pasaulio lyderėmis. Tai Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė interviu daugeliui Europos leidinių, įskaitant "The Guardian", praneša RIA Novosti.

  "Mes užaugome turėdami tam tikrą supratimą, kad JAV nori būti pasauline galia. Jei Jungtinės Valstijos dabar pačios nori nustoti atlikti šį vaidmenį, mes turėtume apie tai rimtai pagalvoti", — sakė Merkel.

  Ji pridūrė, kad amerikiečių kariuomenė Vokietijoje padeda ginti ne tik Europos NATO šalis, bet ir Vašingtono interesus, ir pažadėjo ir toliau stiprinti karinius pajėgumus.

  Kanclerės teigimu, yra rimtų priežasčių išsaugoti ištikimybę NATO ir "bendram branduoliniam skėčiui". "Bet, be abejo, Europa turėtų nešti didesnę [išlaidų. — Sputnik] naštą nei šaltojo karo metu", — sakė Merkel.

  Anksčiau Vokietijos kanclerė jau kritikavo JAV. Rugsėjį ji pareiškė, kad pati Europa turi galvoti apie savo saugumą, nes JAV neapsaugos jos automatiškai, kaip kad buvo šaltojo karo metu.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė sumažinsiąs JAV karių skaičių Vokietijoje nuo 34,5 iki 25 tūkst., nes Berlynas vėluoja mokėti NATO. Be to, jis paklausė, kodėl JAV turi išleisti pinigus, kad apsaugotų Vokietiją nuo Rusijos, kai Berlynas perka rusiškas dujas.

  Dar šia tema

  Merkel ketina tęsti bendradarbiavimą su Trampu
  Žiniasklaida: JK parlamento narys ragina Merkel palaidoti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Angela Merkel

  Svarbiausios temos