18:28 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Gegužės pabaigoje JAV prezidentas Donaldas Trampas pasiūlė pakviesti Rusiją, Indiją, Australiją ir Pietų Korėją į rugsėjį vyksiantį G7 aukščiausiojo lygio susitikimą

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad Rusija buvo pašalinta iš G8 dėl pergalių užsienio politikos arenoje, praneša RIA Novosti.

  Baltųjų rūmų vadovas išjuokė buvusio Barako Obamos administracijos viceprezidento, demokratų prezidento varžovo Džo Baideno raginimą nekviesti Maskvos į G7 viršūnių susitikimą paskelbus "The New York Times" straipsnį apie tariamus Rusijos žvalgybos ir Talibano judėjimo ryšius.

  "Rusija taip papiktino jį ir Obamą, kai jie buvo valdžioje, kad Obama norėjo juos pašalinti iš G8. JAV buvo silpna visose srityse, ypač sąveikoje su Rusija!" — Trampas rašė Twitter.

  Gegužės pabaigoje JAV prezidentas Donaldas Trampas pasiūlė pakviesti Rusiją, Indiją, Australiją ir Pietų Korėją į rugsėjį vyksiantį G7 aukščiausiojo lygio susitikimą.

  "The New York Times", cituodamas anoniminius JAV žvalgybos pareigūnus, anksčiau buvo paskelbęs straipsnį, kuriame teigiama, kad Rusijos karinė žvalgyba tariamai siūlė atlygį su Talibanu susijusiems kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane. Nebuvo pateikta jokių to įrodymų.

  Rusijos ambasada JAV reikalavo, kad šalies valdžia tinkamai reaguotų į grėsmes, kylančias diplomatams dėl melagingų žinių apie Rusiją ir Afganistaną. Užsienio reikalų ministerija šią informaciją pavadino netikra.

  Vėliau radikalus Talibano judėjimas taip pat paneigė kaltinimus, kad neva gavo Rusijos lėšų.

  Baltieji rūmai NYT duomenis pavadino "netiksliais" ir tvirtina, kad nieko panašaus žvalgyba nepranešė Trampui. Pats valstybės vadovas taip pat pareiškė, kad niekas jam ar kitiems administracijos nariams nepranešė apie vadinamuosius Rusijos išpuolius prieš amerikiečių kariuomenę Afganistane.

  G8 formatas egzistavo nuo 1998 iki 2014 metų, tačiau buvo sumažintas iki G7, kai dėl įvykių aplink Krymą klubo nariai atsisakė vykti į kitą viršūnių susitikimą Sočyje ir susirinko be Rusijos Briuselyje.

  Vakarai apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė jai sankcijas. Maskva reagavo į maisto embargą, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu. Pastaruoju metu Vakaruose vis garsiau kalbama apie būtinybę panaikinti antirusiškus apribojimus.

  Dar šia tema

  Merkel pasiūlė Europai pagalvoti apie pasaulį be JAV lyderystės
  Trampas pareiškė, kad vandalizmo aktai JAV yra visiškai sustabdyti
  Tegai:
  G7, G8, Vladimiras Putinas, Donaldas Trampas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos