01:10 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Vokietija laukia galutinio JAV Kongreso sprendimo dėl sankcijų prieš "Nord Stream-2", požiūris į ekstrateritorines sankcijas išlieka nepakitęs, per trumpąją spaudos konferenciją Berlyne sakė Vokietijos vyriausybės atstovas spaudai Steffen'as Seibert'as (Štefenas Zeibertas), praneša RIA Novosti.

  "Mūsų atsakymas yra tas, kad mūsų gerai žinoma pozicija dėl tokio pobūdžio sankcijų nesikeičia, bet mes laukiame, kokį sprendimą priims Kongresas", — teigė jis.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną.

  Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu projektą laiko "politiškai motyvuotu".

  Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

  Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.

  Anksčiau Kongreso nariai iš Respublikonų ir Demokratų partijų Atstovų rūmams pateikė įstatymo projektą, kuriuo būtų padidintos sankcijos dujotiekio projektui "Nord Stream-2", teigė Respublikonų narys Adamas Kinzingeris (Adam Kinzinger).

  Vokietijos ekonomikos ministerijos vidiniame dokumente teigiama, kad naujos JAV sankcijos gali paveikti nemažai Europos įmonių ir bankų, taip pat vyriausybinių organizacijų. Reaguodama į tai, Angelos Merkel vyriausybė svarsto Europos Sąjungos suderintų veiksmų planą, pranešė agentūra.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Dar šia tema

  Rusijos ambasadorius Vokietijoje papasakojo apie "Nord Stream-2" situaciją
  Fronto "nuotolinis darbas": naujausios nuotolinio minavimo ir išminavimo mašinos
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos