01:54 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Naujosios taisyklės susijusios su prekių, kurios gali būti naudojamos kariniais tikslais, eksporto į Rusiją, Kiniją ir Venesuelą licencijų išdavimu

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. JAV sugriežtino eksporto į Rusiją, Kiniją ir Venesuelą apribojimus. Apie tai pranešė RIA Novosti.

  ES vėliavos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Atitinkamas Prekybos departamento Pramonės ir saugumo biuro dokumentas paskelbtas dar balandžio mėnesį. Jis įsigaliojo vakar.

  Naujosios taisyklės susijusios su prekių, kurios gali būti naudojamos kariniais tikslais, eksporto į Rusiją, Kiniją ir Venesuelą licencijų išdavimu. Sąraše yra dešimtys naujų pozicijų iš mašinų gamybos, telekomunikacijų, programinės įrangos ir technologijų sričių, įskaitant kosmosą (išskyrus būtiną TKS darbui), taip pat jutikliai, lazeriai ir kita įranga. Tokios įrangos eksportui reikės specialaus Amerikos valdžios leidimo.

  Departamentas pagrindė savo sprendimą JAV nacionalinio saugumo strategija, pagal kurią Maskva ir Pekinas "palaiko diktatūrą Venesueloje ir siekia išplėsti karinius ryšius ir karinius pardavimus visame regione".

  Venesueloje 2019 metų sausio 21 dieną prasidėjo masiniai protestai prieš Venesuelos prezidentą Nikolą Madurą. Venesuelos opozicijos lyderis Chuanas Gvaidas neteisėtai pasiskelbė laikinuoju valstybės vadovu. Kelios Vakarų valstybės ir JAV paskelbė, kad pripažįsta jį. Maduras laiko Gvaidą JAV marionete. Rusija, Kinija, Turkija ir kelios kitos šalys palaikė Madurą kaip teisėtą prezidentą.

  Tegai:
  eksportas, Venesuela, Kinija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos