00:52 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dokumente nenurodyta, ar Ankara turi norą ir teisę perparduoti šiuos kompleksus be Rusijos Federacijos leidimo

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Respublikonų senatorius John'as Thune'as pasiūlė iš Rusijos įsigyti oro gynybos sistemas S-400. Tai liudija Kongreso svetainėje pateiktas įstatymo dėl biudžetinių lėšų skyrimo krašto apsaugai iki 2021 metų (NDAA) pakeitimo tekstas.

  Dokumente nenurodyta, ar Ankara turi norą ir teisę perparduoti šiuos kompleksus be Maskvos leidimo.

  Savo ruožtu JAV Senato užsienio reikalų komiteto pirmininkas Džimas Rišas (Jim Risch) pasiūlė CAATSA (įstatymas "Dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis") pataisą, kad Turkijai būtų įvestos sankcijos.

  Naujausių Rusijos S-400 oro gynybos sistemų, kurios sukėlė krizę Turkijos ir JAV santykiuose, pristatymas prasidėjo 2019 metų liepos viduryje.

  Vašingtonas pareikalavo atsisakyti susitarimo ir mainais įsigyti "American Patriot" sistemas, grasindamas atidėti ar net atšaukti naujausių naikintuvų F-35 pardavimą Turkijai, taip pat įvesti ribojamąsias priemones. Ankara nesutiko nusileisti ir tęsė derybas dėl papildomos S-400 partijos.

  Tiesą sakant, JAV įvykdė tik dalį savo grasinimų dėl F-35, o kitos sankcijos, nors turėjo būti įvestos įstatymiškai, nebuvo taikomos.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik /
  Rusijos "Triumf"

  Dar šia tema

  Makronas įvardijo NATO "smegenų mirties" įvykį
  Lietuva pirmauja pasaulyje pagal būsto kainų augimą
  Tegai:
  Rusija, Ankara, JAV, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf"

  Svarbiausios temos