06:24 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jo teigimu, mokslininkai nustatė, kad kiaulės yra tarpinis šios padermės gripo virusų šeimininkės ir kol kas nėra įrodymų, jog šiais virusais žmonės galėtų užsikrėsti nuo kitų žmonių

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Kinijoje šiuo metu cirkuliuoja labai užkrečiami naujos padermės G4EA H1N1 kiaulių gripo virusai, kurie gali sukelti pandemijos lygio protrūkį, rašo savo Facebook paskyroje Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

  Vilniaus gatvės, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Jo teigimu, mokslininkai nustatė, kad kiaulės yra tarpinis šios padermės gripo virusų šeimininkės, ir kol kas nėra įrodymų, jog šiais virusais žmonės galėtų užsikrėsti nuo kitų žmonių.

  Pabrėžiama, kad naujos epidemijos tarp žmonių nėra, tačiau, kaip rodo atlikti tyrimai, jei virusai pradėtų plisti tarp žmonių, galėtų prasidėti kita nauja didelė gripo pandemija. Būtent todėl mokslininkai rekomenduoja sistemingai tirti kiaulių gripo virusus.

  "Ištyrus 300 darbininkų iš 15 Kinijos kiaulių fermų nustatyta, kad 10,4 % jų kraujo mėginiuose buvo antikūnų nuo naujo genotipo G4EA H1N1 kiaulių gripo virusų. Mokslininkai pabrėžė, kad svarbu kontroliuoti pradėjusių dominuoti G4EA H1N1 kiaulių gripo virusų plitimą ir atidžiai stebėti kiaulių pramonėje dirbančių žmonių grupes", — rašė jis.

  Kaip teigia ULAC vadovas, kiaulės užsikrečia A gripo virusais nuo paukščių, žmonių ir kitų kiaulių bei juos platina.

  "Dėl didelio imlumo kiaulės yra svarbiausias tarpinis virusų šeimininkas ir jos dažnai vadinamos "maišytuvais", kuriuose vystosi pandeminiai gripo virusai", — teigė jis.

  Pranešama, kad kiaulių organizme vyksta genų mainai, jei jos užsikrečia kelių rūšių gripo virusais tuo pačiu metu. Toks procesas vadinamas "perrūšiavimu" ir kartais dėl to susidaro naujos padermės virusai, kurie gali užkrėsti žmones, o nuo naujos padermės virusų žmonės neturi imuniteto ir nėra skiepų.

  H1N1 "kiaulių gripo" virusai, sukėlę didelę pandemiją 2009 metais, turėjo žmonių, kiaulių ir paukščių gripo virusų genų.

  Dar šia tema

  Kinijos laikraštis įvertino "mirtį nešančias mašinas" pergalės parade Maskvoje
  JAV sugriežtino eksporto į Rusiją apribojimus
  Tegai:
  Kinija, virusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), gripas, kiaulės

  Svarbiausios temos