07:42 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jo nuomone, tiek pati situacija, tiek raginimai imtis sankcijų yra nukreipti prieš Trampą rinkimų kampanijos metu

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. JAV paragino imtis sankcijų Rusijos Federacijai dėl "sąmokslo su Talibanu", Sputnik radijui sakė Franklino Ruzvelto JAV tyrimų fondo direktorius Jurijus Rogulevas ir pasidalino savo nuomone apie tai, su kuo idėjos iniciatoriai iš tikrųjų kovoja.

  JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nensi Pelosi mano, kad Rusijai turėtų būti įvestos sankcijos už "sąmokslą su Talibanu", kurio buvimą paneigė tiek Maskva, tiek Baltieji rūmai.

  "Mes privalome įvesti sankcijas Rusijai. Tuoj pat", — RIA Novosti citavo Pelosi interviu MSNBC.

  Anksčiau JAV senatorius Bobas Menendezas pakeitė šalies gynybos biudžetą, kuriame numatytos sankcijos prezidentui Vladimirui Putinui ir Rusijos valdžiai už tariamą "sąmokslą" su Talibanu.

  Sankcijos turėtų būti skiriamos, jei JAV nacionalinės žvalgybos direktorius patvirtins, kad Rusijos valdžia sumokėjo atlygį Talibano kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane. Tai turėtų būti padaryta ne vėliau kaip per 15 dienų nuo tokios informacijos gavimo dienos.

  Franklino Ruzvelto JAV tyrimų fondo direktorius Jurijus Rogulevas pakomentavo šią situaciją.

  "Demokratai abiem rankomis griebėsi visos šios informacijos, kuri, be abejo, yra "meninis darbas", jaudinamas romanas. Jis remiasi pusiau tiesa — ta prasme, kad anksčiau buvo žinoma, jog Talibanas paėmė pinigus, o amerikiečiai sumokėjo jiems, kad jie nebūtų užpulti. Visa tai buvo žinoma ilgą laiką. Informacija [NYT laikraštyje — Sputnik] atrodo patikima tik paprastam žmogui, bet iš tikrųjų tai, žinoma, yra pramanai", — sakė jis.

  Preparatas Avifavir
  Фото: Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)

  Jo nuomone, tiek pati situacija, tiek raginimai imtis sankcijų yra nukreipti prieš Trampą rinkimų kampanijos metu.

  "Akivaizdu, kad visa tai nukreipta prieš Trampą. Tai yra grynas anti-trampinis streikas. Dabartinė administracija praėjusį rudenį sudarė susitarimą su Talibanu dėl karo veiksmų nutraukimo ir Amerikos kariuomenės išvedimo. Juk štai koks reikalas — tai padarė Trampo administracija, o talibai yra ta pusė, su kuria amerikiečiai kovojo dvidešimt metų. Todėl tai yra smūgis ir Talibanui, ir šiam susitarimui, ir kariuomenės išvedimui, ir Trampui. Ir tuo pačiu metu — Rusijai. Viskas priklauso nuo politinės kovos", — teigė politologas.

  Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas, komentuodamas JAV senatoriaus iniciatyvą, teigė, kad JAV "suprasti labai sunku".

  Anksčiau Pentagonas teigė neturįs jokių įrodymų, patvirtinančių "The New York Times" paskelbtą informaciją apie tariamus Rusijos karo žvalgybos ryšius su Talibanu.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas straipsnį pavadino "dar vienu užsakymu" ir taip pat teigė, kad niekas nei jam, nei viceprezidentui, nei Baltųjų rūmų aparato vadovui nepranešė apie vadinamuosius Rusijos išpuolius prieš JAV karius Afganistane.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija straipsnį pavadino suklastotu. Vėliau straipsnyje pateiktus kaltinimus paneigė ir Talibanas.

  Dar šia tema

  Senatas įtraukė sankcijas prieš "Nord Stream-2" į JAV biudžeto projektą
  Ne botagu, tai meduoliu: JAV nusprendė išpirkti iš Turkijos Rusijos S-400
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos