09:19 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltijos šalys ir Varšuva aktyviai ruošiasi kurti aljanso infrastruktūrą savo teritorijoje, mano karo ekspertas Dmitrijus Litovkinas

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Baltijos šalys ir Lenkija tampa pagrindiniu NATO placdarmu Europoje, interviu Sputnik Lietuva teigė karo ekspertas Dmitrijus Litovkinas.

  "Tai placdarmas "Rusijos agresijai" sulaikyti, kas nuolat pabrėžiama. Ir iš tikrųjų lenkai neprieštarauja tam, kad dalis amerikiečių karių persikeltų iš Vokietijos į jų teritoriją ir įkurtų karinę bazę. Dabar ten yra statomas amerikiečių priešraketinės gynybos įrenginys. Lenkija aktyviai perka amerikietiškus ginklus, įskaitant F-35 naikintuvus, gabenančius branduolinius ginklus. Tas pats vyksta ir Baltijos šalyse, kurios taip pat perka ginklus ir techniką Vakaruose, pasirengusios pas save dislokuoti NATO karius", — sakė jis.

  Litovkinas pridūrė, kad tarp Turkijos ir JAV santykiai tapo įtempti po to, kai Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas įsigijo Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemas S-400. Ekspertas taip pat pažymėjo, kad Ankara ir toliau priešinasi NATO.

  "Nuo mėtymosi iš kairės į dešinę iki savo politikos, kuriai prieštarauja tas pats NATO blokas, išsakymo. Galbūt jis Turkijai nusileido ir kažkur užmerkė akis. Atitinkamai, kaip visuomet būna diplomatijoje, — iš kažkur paėmei, o kažkur praradai", — padarė išvadą jis.

  Pasiekusi kompromisą su Turkija, NATO patvirtino atnaujintus Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos planus, pranešė Sputnik Latvija.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius patvirtino šią informaciją, tačiau nepranešė, kaip buvo pasiektas susitarimas. Jis pažymėjo, kad Turkija nebuvo nusiteikusi prieš Baltijos šalis ir Lenkiją, tačiau gynė savo interesus ir laikėsi konstruktyvios pozicijos.

  Dar šia tema

  Kuo arčiau Rusijos, tuo blogiau NATO: Maskva sureagavo į pratybas Baltijos šalyse
  JAV Senatas pasiūlė iš Turkijos išpirkti S-400 Pentagono biudžeto sąskaita
  Ne botagu, tai meduoliu: JAV nusprendė išpirkti iš Turkijos Rusijos S-400
  Tegai:
  Turkija, Baltijos šalys, NATO

  Svarbiausios temos