09:13 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, Ukrainos koncerno "Ukroboronprom" projektavimo biuro vadovas įvertino sparnuotosios raketos smūgio į taikinį pasekmes

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Koncerno "Ukroboronprom" projektavimo biuro "Luč" vadovas Olegas Korostelevas interviu YouTube kanalui "Security Talks" papasakojo apie komplekso RK-360MC "Neptūn" sparnuotosios raketos R-360 taktinio naudojimo metodą.

  Korostelevas pažymėjo, kad numatoma, jog bus naudojamos nuo vienos iki trijų raketų skirtingų tipų laivuose.

  "Paprastai priešraketinės sistemos yra visuose laivuose. Vienas iš aspektų — jų veikimo ribotumas. Paprastai tai šaunamieji ir patrankų tipo ginklai, kurie automatiškai veikia pagal radarą", — pasakė ekspertas.

  Anot jo, maždaug dvidešimt sekundžių nepertraukiamo tokių patrankų veikimo leidžia numušti raketą, tačiau po to laivas tampa "nuogas".

  "Ir jei per trisdešimt sekundžių ar minutę atskrenda kita raketa, tada apsiginti nuo jos yra problematiška. Tai yra įprasta dvikovos situacija", — paaiškino Korostelevas.

  Be to, ekspertas įvertino sparnuotosios raketos smūgio į taikinį pasekmes.

  "Tai yra tiesioginis 150 kilogramų sveriančios bombos smūgis. Tai labai didelė griaunamoji galia", — pareiškė jis.

  Korostelevas padarė prielaidą, kad vieno komplekso RK-360MC "Neptūn" gamybai prireiks šiek tiek mažiau nei metų.

  2019 metų liepos mėnesį buvęs Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas pareiškė, kad raketos R-360 neva gali per kelias minutes sunaikinti Krymo tiltą. Atsakydamas į tai, Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis pareiškė, kad esant tokiam scenarijui Ukraina nustos egzistuoti kaip valstybė.

  Sparnuotoji raketa R-360 sveria 870 kilogramų ir gali gabenti 150 kilogramų sveriančią kovinę galvutę. Jos paleidimo nuotolis yra iki 280 kilometrų, greitis — apie 900 kilometrų per valandą, skrydžio aukštis virš bangų keteros — nuo trijų iki dešimties metrų. Kompleksas vienu metu gali paleisti iki 24 raketų.

  Dar šia tema

  Ukraina išbandė sparnuotąsias raketas Juodosios jūros vandenyse
  Ukraina paskelbė apie "nenumušamos" raketos, apsaugai nuo Rusijos, sukūrimą
  Ukrainos ekspertas paragino sukurti raketas atakoms prieš Rusijos AE
  Tegai:
  sparnuotosios raketos, Krymo tiltas, Krymas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos