12:09 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2367)

  Į sąrašą nepatenka Rusija, JAV ir Brazilija, kur COVID-19 atvejų skaičius vis dar didelis. Nėra ir turistų iš Portugalijos ir Bulgarijos

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. JK paskelbė valstybių, kurių gyventojai bus atleisti nuo privalomo karantino, atvykus į Angliją, sąrašo — jame nėra Rusijos, JAV, Brazilijos ar Portugalijos.

  "Nuo 2020 metų liepos 10 dienos, nebent jūs lankėtės ar sustojote per pastarąsias 14 dienų bet kurioje kitoje šalyje, keleiviams, atvykstantiems iš sąraše išvardytų šalių, atvykus į Angliją, nereikės laikytis saviizoliacijos", — cituoja Didžiosios Britanijos transporto ministerijos pranešimą RIA Novosti.

  Į sąrašą nepatenka Rusija, JAV ir Brazilija, kur COVID-19 atvejų skaičius vis dar didelis. Nėra ir Portugalijos bei Bulgarijos. Tačiau Jungtinės Karalystės gyventojai gali be 14 dienų karantino praleisti vasaros atostogas Ispanijoje, Graikijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Kipre. "Oro koridoriai" atverti su Australija, Austrija, Bahamų salomis, Barbadosu, Belgija, Kroatija, Čekija, Danija, Fidžiu, Suomija, Prancūzijos Polinezija, Vokietija, Grenlandija, Honkongu, Vengrija, Islandija, Jamaika, Japonija, Lietuva, Malta, Nyderlandais, Norvegija, Lenkija, Serbija, Seišeliais, Pietų Korėja, Šveicarija, Taivanu, Turkija ir Vietnamu. Anksčiau karantinas buvo panaikintas su Airija ir Didžiosios Britanijos užjūrio teritorijomis.

  Savo "be karantino" šalių sąrašus turėtų sudaryti ir paskelbti Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos regionų valdžios institucijos.

  Vyriausybė teigė ateityje papildysianti sąrašą.

  Karantinas, susijęs su COVID-19 pandemija, Britanijoje buvo įvestas kovo 23 dieną. Nuo birželio vidurio valdžios institucijos palaipsniui naikina kai kurias ribojamąsias priemones, tačiau piliečiams vis dar patariama dirbti iš namų ir atsisakyti keliauti po šalį ir į užsienį be būtinybės. Penktadienį Susisiekimo ministerijos pateiktas sąrašas leis britams praleisti atostogas užsienyje. Dabar Užsienio reikalų ministerija turėtų pakoreguoti rekomendacijas dėl išvykimo iš šalies.

  Iki liepos 10 dienos visi atvykstantys į Britaniją privalo laikytis 14 dienų karantino. Už šios taisyklės pažeidimą skiriama bauda iki tūkstančio svarų.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2367)
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos