07:10 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tokios baimės atsiranda ne tik Rusijoje — pavyzdžiui, apie vandalizmą dėl 5G korinio bokšto buvo pranešta Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Bolivijoje ir kitose šalyse

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Gydytojų teigimu, nėra įrodymų, kad 5G ryšio bokštų radiacija gali būti kenksminga sveikatai arba padidinti koronavirusinės infekcijos riziką, praneša RIA Novosti.

  5G jungties priešininkai baiminasi naujos technologijos poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai, įskaitant galimybę, kad dėl jo gali padidėti užkrečiamumas koronaviruso infekcija.

  Tokios baimės atsiranda ne tik Rusijoje — pavyzdžiui, apie vandalizmą dėl 5G korinio bokšto buvo pranešta Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Bolivijoje ir kitose šalyse.

  Šeštadienį Rusijos Federacijos ryšių ministro pavaduotojas Olegas Ivanovas teigė, kad pranešimai apie 5G ryšių neigiamus padarinius sveikatai ir aplinkai yra nepagrįsti: 5G dirbs juostose, arti ankstesnės kartos 4G/LTE, reikšmingo poveikio aplinkai nebus.

  "Koronavirusas neturi nieko bendra su bokštais, jis su jais nesiejamas. Tai tik fantazijos, nėra jokio ryšio", — sakė Viktoras Malejevas, Federalinio epidemiologijos centro direktoriaus patarėjas.

  Savo ruožtu Dmitrijaus Rogačiovo centro tarpdisciplininės onkologijos skyriaus vedėjas, profesorius, Rusijos klinikinės onkologijos draugijos valdybos narys Nikolajus Žukovas pažymėjo, kad tokių bokštų įrengimas yra reglamentuotas valstybiniu lygmeniu, o prieš leidimą juos įrengti atliekamas saugos tyrimas.

  "Tačiau atsekti ilgalaikius radiacijos poveikio žmonių sveikatai rezultatus yra gana sunku, tačiau tie, kurie dabar tvirtina, jog galima tam tikra žala, neturi jokių įrodymų", — teigė Žukovas.

  Anksčiau cituojant "Delta Security Systems" tyrimą, buvo pranešta, kad vienas iš keturių rusų neprieštarauja 5G ryšių technologijos įdiegimui, tačiau norėtų, kad bokštai būtų įrengti per didesnį atstumą nuo jų namų.

  Dar šia tema

  ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
  Seimas reglamentavo rinkimų organizavimo tvarką ekstremaliosios situacijos metu
  Tegai:
  Bolivija, Lenkija, Didžioji Britanija, gydytojai, sveikata

  Svarbiausios temos