23:53 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Metų netektys — 2020 (57)

  Prieš kelias dienas muzikantas susilaužė koją. Naktį į pirmadienį jis mirė Romos klinikoje

  VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Romoje būdamas 91 metų mirė garsus italų kompozitorius Ennio Morricone. Tai praneša italų leidinys "La Repubblica".

  Morricone mirė pirmadienio vakarą Romos klinikoje "nuo kritimo padarinių". Prieš kelias dienas krisdamas jis susilaužė koją.

  Композитор Эннио Мариконе
  © AP Photo / Andrew Medichini
  Kompozitorius Ennio Maricone

  Ennio Morricone gimė 1928 metų lapkričio 10 dieną Romoje. Būdamas 12 metų jis įstojo į Šventosios Cecilijos konservatoriją, kur vėliau gavo tris diplomus — pučiamųjų, instrumentų ir kompozicijos klasėje.

  Композитор Эннио Мариконе
  © AFP 2021 / HEIKKI SAUKKOMAA
  Kompozitorius Ennio Morricone

  Morricone pradėjo rašyti muziką filmams 1961 metais. Jis išgarsėjo po to, kai dirbo prie filmų, kuriuos režisavo Sergio Leone, kuris buvo jo klasės draugas. Muzikantas taip pat dirbo su žinomais italų režisieriais, įskaitant Bernardo Bertolucci ir Pier Paolo Pasolini. Per visą gyvenimą jis parašė muziką daugiau nei 400 filmų ir televizijos serialų iš įvairių šalių.

  Композитор Эннио Мариконе с призом Оскар
  © AFP 2021 / ROBYN BECK
  Kompozitorius Ennio Maricone su "Oskaru"

  Kaip kompozitorius, Morricone šešis kartus buvo nominuotas Akademijos apdovanojimui. 2007 metais jis gavo "Oskarą" už puikų indėlį į kiną, antrąjį prizą, kurį 2016 metais gavo už muziką Quentino Tarantino filmui "Bjaurusis aštuntukas". Be to, jis yra laimėjęs kelis prestižinius apdovanojimus — "Auksinį gaublį", "BAFTA" ir kt.

  Temos:
  Metų netektys — 2020 (57)

  Dar šia tema

  ULAC vadovas: COVID-19 gali sukelti diabetą sveikiems žmonėms
  Sraigtasparnis Mi-2 sunkiai nusileido netoli Rostovo, yra aukų
  Tegai:
  mirtis

  Svarbiausios temos