11:47 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2367)

  Mokslininkai teigia, kad virusą neutralizuojantys antikūnai veikia keletą savaičių ir šiuo laikotarpiu gali apsaugoti žmogų nuo ligos

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Kelno universiteto ligoninės ir Vokietijos infekcijų tyrimų centro mokslininkų grupei pavyko išskirti 28 antikūnus, kurie, tikėtina, neutralizuoja koronavirusą, rašo RIA Novosti.

  "Mes planavome nuodugniau ištirti organizmo imuninį atsaką į infekciją ir tuo pačiu rasti antikūnus, kurie galėtų būti naudojami gydant COVID-19", — pranešime spaudai teigė projekto vadovas Florianas Kleinas.

  Pasak eksperto, tyrėjų aptikti antikūnai jungiasi prie patogeno baltymo ir neleidžia virusui patekti į sveikas ląsteles.

  Kartu su kolegomis iš Izraelio vokiečių mokslininkai ištyrė daugiau nei keturis tūkstančius specifinių B ląstelių iš 12 pacientų, sergančių COVID-19. Dėl to tyrėjai iš dalies iššifravo antikūnų susidarymo mechanizmą, rekonstravo juos laboratorijoje ir patikrino šių baltymų efektyvumą kovoje su koronavirusu.

  Dabar ekspertai toliau tiria antikūnų savybes kartu su farmacijos kompanija "Boehringer Ingelheim". Manoma, kad klinikiniai tyrimai gali būti pradėti jau šiais metais. Mokslininkai teigia, kad virusą neutralizuojantys antikūnai veikia keletą savaičių ir šiuo laikotarpiu gali apsaugoti žmogų nuo ligos.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2367)

  Dar šia tema

  JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos
  Skvernelis kalbėjo apie antrąją koronaviruso bangą
  Lietuvoje per parą nustatytų koronaviruso atvejų skaičius sumažėjo
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos