05:58 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Pažymima, kad tai, jog ne visi yra vienodai jautrūs koronavirusui, liudija skirtinga žmonių kraujo grupė

  VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Įgimtas imunitetas koronavirusui tikrai egzistuoja, tačiau jį turi žymiai mažiau nei pusė žmonijos, sako RIA Novosti apklausti ekspertai.

  "Manau, kad įgimtas imunitetas koronavirusui — bendras biologinis požymis ir būdingas tam tikrai gyventojų daliai. Nemanau, kad koronavirusinė infekcija šiuo atžvilgiu yra kokia nors išimtis. Tačiau neįmanoma nustatyti, koks tai procentas, mums reikia specialių tyrimų, kurie dar nebuvo atlikti", — teigė Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos epidemiologas Nikolajus Brikas.

  Pasak epidemiologo, tai, kad ne visi yra vienodai jautrūs koronavirusui, liudija skirtinga žmonių kraujo grupė.

  Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras
  © Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

  "Kraujo grupė — bruožas, kuris yra nulemtas genetiškai, paveldimas. Todėl galime manyti, kad įgimtas imunitetas taip pat yra sergant koronavirusinėmis infekcijomis", — pridūrė Brikas.

  Su tuo, kad genetikos ypatumai turi didelę reikšmę žmogaus jautrumui koronavirusui, sutinka ir medicinos mokslų daktaras, virusologas, profesorius Anatolijus Altšteinas.

  "Gali būti, kad dalis žmonių turi gana padidėjusį atsparumą koronavirusui dėl tiesiog įgimto imuniteto. Mes vis dar nežinome, kaip atpažinti tokius žmones. Bet tai yra mažiau nei pusė, žymiai mažiau nei pusė", — teigė jis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Dar šia tema

  URM: Lietuva prisideda prie JAV pastangų kovoje su koronavirusu
  Ar verta bijoti buboninio maro Lietuvoje? Atsako medicinos mokslų daktaras
  Tegai:
  sveikata, koronavirusas

  Svarbiausios temos