04:27 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau "Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas teigė, kad JAV Mėnulio programa yra "daugiau politinis projektas", kurio tikslas sukurti savotišką NATO kosmose, kur Vašingtonas atliks pagrindinį vaidmenį

  VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. NASA vadovas Džimas Braidenstainas (Jim Bridenstine) antradienį pareiškė, kad vis dar tikisi Rusijos kosmoso korporacijos paramos JAV Mėnulio programai, nepaisant to, kad "Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas ją kritikavo, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Reuters".

  Anksčiau "Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas teigė, kad JAV Mėnulio programa yra "daugiau politinis projektas", kurio tikslas sukurti savotišką NATO kosmose, kur Vašingtonas atliks pagrindinį vaidmenį.

  NASA vadovas antradienį duodamas interviu "Reuters" teigė, kad "NASA ir "Roskosmos" santykiai yra stiprūs", ir pabrėžė, kad tarptautiniai partneriai atliks pagrindinį vaidmenį. Be to, NASA iki 2024 metų nuskraidins žmones į Mėnulį ir įkurs kosminę stotį Mėnulio orbitoje.

  "Aš turiu gerus santykius su Dmitrijumi Rogozinu, todėl tikiuosi, kad turėsime galimybę tęsti bendradarbiavimą", — sakė NASA vadovas.

  JAV prezidento Donaldo Trampo administracija anksčiau paskelbė apie planus atnaujinti skrydžius į Mėnulį 2024 metais. Naujoji Mėnulio programa buvo pavadinta "Artemis" (Artemidė. Tai Graikijos vaisingumo ir mėnulio deivė. Jos vardas buvo suteiktas pirmajai Mėnulio programai JAV, kurios metu, 7-ajame–8-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, buvo atlikti šeši žmonių skrydžiai į Mėnulį).

  Be to, JAV planuoja statyti "Gateway" stotį Mėnulio orbitoje ir kviečia TKS partnerius dalyvauti projekte.

  Dar šia tema

  Rusija papasakojo, kada gali prasidėti vakcinos nuo COVID-19 gamyba
  Naujas Lenkijos padalijimas. Šį kartą Rusija jame nedalyvauja
  Tegai:
  Roskosmos, kosmosas, NASA, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos