18:31 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (421)

  Bundestago Ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas pabrėžė, kad JAV sankcijų politika kelia pavojų partnerystei su ES ir kenkia Amerikos įvaizdžiui

  VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Bundestago Ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas Klausas Ernstas išsiuntė laišką savo kolegoms iš Amerikos, ragindamas atsisakyti sankcijų prieš "Nord Stream-2" plėtrą.

  Ištraukos pateiktos iš laikraščio "Süddeutsche Zeitung" cituoto dokumento.

  "Jūs neabejotinai priešintumėtės bandymams kištis į Teksaso, Viskonsino ar Pensilvanijos vidaus reikalus. Europa savo ruožtu tikisi, kad gerbsite Europos Sąjungoje demokratinėmis priemonėmis priimtus sprendimus", — pažymi jis.

  Ernstas pabrėžė, kad JAV sankcijų politika kelia pavojų partnerystei su ES ir kenkia Amerikos įvaizdžiui. Teiginius, kad "Nord Stream-2" sustiprina Vokietijos priklausomybę nuo Rusijos, politikas pavadino "nepagrįstais".

  Jis taip pat priminė, kad siekdama įvairinti energijos tiekimą, Vokietijos Vyriausybė parėmė SGD terminalų statybą ir taip pat palaikė idėją sudaryti naują penkerių metų tranzito sutartį per Ukrainą.

  "Nord Stream-2" apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. JAV aktyviai priešinasi projektui, siekdamos tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukrainai ir kelioms kitoms Europos šalims.

  2019 metų gruodžio mėnesį Jungtinės Valstijos įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad statybų bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Rusija teigė galinti savarankiškai baigti statyti dujotiekį.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (421)

  Dar šia tema

  "Nord Stream" bus sustabdytas planinei techninei priežiūrai
  Laivas "Fortūna", galintis užbaigti "Nord Stream-2", išplaukė iš Mukrano
  Tegai:
  Nord Stream-2, sankcijos, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos