07:46 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėta, pratybų metu bus patikrintas "pasirengimas perkelti kariuomenę per Atlanto vandenyną" teikiant pagalbą sąjungininkams Europoje

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. JAV kariuomenė pradėjo pratybų metu perkelti tankų batalioną į Lenkiją, sakoma Lenkijos gynybos ministerijos pranešime.

  "Amerikos kariuomenės perkėlimo į Lenkiją procesas prasidėjo kaip pasirengimo skubios paramos dislokacijai pratybų dalis. Pirmieji būriai jau atvyksta į Dravos mokymų poligoną (šalies šiaurėje)", — pranešime cituojama RIA Novosti.

  Amerikos kariuomenės pratybų metu (angl. "Emergency Deployment Readiness Exercise") į Europą bus dislokuotas amerikiečių tankų būrys, informavo Lenkijos karinė tarnyba. Pratybų tikslas yra patikrinti "JAV armijos sugebėjimą greitai reaguoti ir dislokuoti savo pajėgas bet kurioje pasaulio vietoje".

  Tokių būdu bus patikrintas "pasirengimas perkelti kariuomenę per Atlanto vandenyną kaip sąjungininkų pagalbos Europos šalims dalis", sakoma pranešime.

  Šiuo metu Lenkijoje dislokuota apie penki tūkstančiai amerikiečių karių. Lenkijos vadovybė nuolat prašo JAV padidinti jų skaičių.

  "Emergency Deployment Readiness Exercise" pratybos turėjo būti vienas iš "Defender-Europe 20 Plus" didelio masto pratybų elementų, tačiau dėl koronaviruso pandemijos planai pakoreguoti, o pačios pratybos buvo atidėtos vasarai. Iš pradžių buvo numatyta jas surengti gegužę, dalyvaujant kelioms dešimtims tūkstančių kariškių, tarp jų — daugiau nei 20 tūkstančių JAV karių ir karininkų.

  Dar šia tema

  Lenkijoje po vestuvių šventės daugiau nei 150 žmonių užsikrėtė COVID-19
  Lietuva ir Lenkija susitarė kartu sustabdyti Astravo elektros patekimą į ES
  Tegai:
  karininkas, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos