17:22 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nyderlandų valdžia sutiko ištirti aplinkybes, kai Kijevas neuždarė oro erdvės civilinei aviacijai virš konfliktinės zonos Rytų Ukrainoje

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Pradėtas tyrimas dėl atviro dangaus virš karinio konflikto zonos Rytų Ukrainoje, kur 2014 metų liepos 17 dieną sudužo reiso MH17 lėktuvas. Jį vykdo Skrydžių saugos fondas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Nyderlandų užsienio reikalų ministeriją.

  Olandijos advokatas Baudeveinas van Ejkas (Boudewijn van Eijck) birželio mėnesį vykusiame lėktuvo katastrofos bylos nagrinėjimo teismo posėdyje teigė, kad Nyderlandų valdžia sutiko ištirti aplinkybes, kai Kijevas neuždarė oro erdvės civilinei aviacijai virš konfliktinės zonos Rytų Ukrainoje, kur 2014 metų liepos 17 dieną sudužo reiso MH17 lėktuvas. Kaip RIA Novosti išaiškino Nyderlandų prokuratūros spaudos sekretorius Brechtje van de Moosdijk, tai nėra teisminis tyrimas, jis vykdomas atskirai nuo lėktuvo katastrofos baudžiamojo proceso.

  "Tyrimas jau pradėtas, jį vykdo trečioji šalis — Skrydžių saugos fondas. Tyrime bus svarstomas oro erdvės uždarymo Rytų Ukrainoje ir konflikto zonoje esančiuose regionuose, įskaitant Rusijos Federacijos teritoriją, klausimas", — agentūrai pranešė Nyderlandų užsienio reikalų ministerija.

  Malaizijos "Boeing", skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą reisu MH17, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną netoli Donecko. Lėktuve buvo 298 žmonės, visi jie žuvo. Kijevas apkaltino dėl katastrofos kovotojus, tačiau šie savo ruožtu teigė neturintys priemonių numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Jungtinė tyrėjų grupė (JIT), kuri tiria katastrofos aplinkybes, nedalyvaujant Rusijai, tvirtina, kad "Boeing" buvo numuštas iš priešlėktuvinių raketų sistemos "Buk", priklausančios 53-iajai Rusijos kariuomenės priešlėktuvinių raketų brigadai iš Kursko.

  Anot RIA Novosti, Rusijos generalinio prokuroro pavaduotojo Nikolajaus Viničenkos, Rusija Nyderlandams pateikė ne tik Rusijos radaro duomenis, bet ir dokumentus, rodančius, kad "Boeing" smogusi oro gynybos raketa "Buk" priklausė Ukrainai ir buvo paleista iš Kijevo kontroliuojamos teritorijos, tačiau šią informaciją tyrėjai ignoravo. Tuo tarpu pirmąją teismo posėdžio dieną prokuratūra pripažino, kad gavo ir nagrinėja Rusijos prokuratūros duomenis.

  Taip pat Rusija ne kartą kėlė Kijevo atsakomybės už oro erdvės virš Rytų Ukrainos uždarymą klausimą. Interviu RIA Novosti Rusijos užsienio reikalų ministerijos Pirmojo Europos departamento direktorius Aleksejus Paramonovas pareiškė, kad SVS išsamiai neištyrė realaus Ukrainos vaidmens šioje tragedijoje (Ukrainos valdžia neuždarė oro erdvės civilių orlaivių skrydžiams virš ginkluoto konflikto zonos).

  Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad SVS kaltinimai Rusijai dėl Malaizijos "Boeing" katastrofos yra nepagrįsti, tyrimas yra šališkas ir vienpusiškas. Prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Rusijai neleidžiama tirti lėktuvo katastrofos Rytų Ukrainoje, o Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus tik tuo atveju, jei ji visapusiškai dalyvaus jame. Visos raketos, kurių variklio pavyzdį pademonstravo Olandijos komisija MH17 avarijos tyrimo metu, buvo atiduotos į metalo laužą po 2011 metų, pranešė Rusijos gynybos ministerija. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas ne kartą yra pareiškęs, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus dėl ryšio su Malaizijos "Boeing" katastrofa.

  Skrydžių saugos fondas yra nepriklausoma, ne pelno siekianti tarptautinė organizacija, užsiimanti moksliniais tyrimais, švietimu, advokacija ir komunikacija skrydžių saugos srityje. Fondas yra įsikūręs JAV, Virdžinijos valstijoje.

  Dar šia tema

  Politologas: Nyderlandai MH17 byloje nusprendė vadovautis sveiku protu
  Žiniasklaida: Ukrainoje buvo atleisti visi prokurorai, tiriantys MH17 bylą
  MH17 nelaimės vietoje nebuvo nė vieno zenitinio raketų komplekso "Buk"
  Internete pasirodė nauji dokumentai dėl MH17 katastrofos
  Tegai:
  MH17

  Svarbiausios temos