05:31 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip sakė Zelenskis, jis stengėsi padaryti viską, kad išvengtų šturmo ir nesukeltų nereikalingo pavojaus žmonių gyvybei

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad apie dešimt minučių kalbėjo su žmogumi, kuris Lucke užgrobė autobusą ir paėmė įkaitais 13 žmonių, ir atskleidė, kodėl buvo nuspręsta atsisakyti šturmo.

  Antradienį Lucko centre vyras su sprogmenimis ir ginklais užgrobė autobusą. Po dieną trukusių derybų jis pasidavė teisėsaugos pareigūnams, visi 13 įkaitų buvo paleisti, nė vienas iš jų nenukentėjo. Užpuolikui pateikti kaltinimai pagal keturis straipsnius, įskaitant "teroro išpuolį". Posūkis įkaitų išlaisvinimo operacijoje įvyko po to, kai Zelenskis įvykdė užpuoliko reikalavimą — prezidentas pakvietė ukrainiečius pažiūrėti filmą "Zemliane". Zelenskio biuro vadovo pavaduotojas Kirilas Timošenka teigė, kad valstybės vadovas maždaug 15 minučių kalbėjo su įkaitus pagrobusiu vyru.

  Заложники покидают автобус
  © Sputnik / Стрингер
  Paleisti įkaitai išeina iš autobuso

  "Mes su juo kalbėjomės 7–10 minučių. Sutarėme, kad jis žengs pirmą žingsnį. Jis paleis kelis mūsų žmones. Paprašiau, kad jis paleistų sužeistąjį, nėščią moterį ir vaiką. Jis pasakė, kad sužalotojo nėra, kad tai yra blefas. Todėl sutarėme, kad jis paleis tris žmones ir tada aš įrašysiu vaizdo įrašą. Išplatinus vaizdo įrašą socialiniuose tinkluose, jis visus žmones paleidžia per pusvalandį. Maždaug taip ir atsitiko: 30–40 minučių, ir jis paleido įkaitus... Jei mes galime ką nors padaryti be šturmo, jei galime nerizikuoti bent vieno žmogaus gyvybe, tada... aš gyvenu, gyvenau ir gyvensiu pagal tokius principus", — RIA Novosti cituoja Zelenskio komentarą, kurį paskelbė "Ukrainskaja Pravda".

  Сотрудники специальных служб проводят штурм захваченного автобуса
  © Sputnik / Стрингер
  Teisėsaugos pareigūnai išlaisvina žmones

  Zelenskis buvo įspėtas, kad užpuolikas su visais kalba ne ilgiau kaip 10–15 sekundžių. "Pirmiausia turėjome įvertinti jo reikalavimus, įvertinti, kiek jis adekvatus. Tuo pat metu mes turėjome pertraukų susitikime su Šveicarijos prezidente, ji viską suprato. Mes kontroliavome viską, kas vyko, nes ten buvo iš tikrųjų šiek tiek nesuprantamų reikalavimų, dėl ko viskas vyksta — mes turėjome suprasti. Tuomet atsirado daugiau informacijos apie ne tik autobuso užminavimą, bet ir tai, kad Lucke dar yra tokių vietų", — aiškino prezidentas.

  Anot jo, devynias valandas visi — nuo psichologų iki derybininkų — kalbėjosi su užpuoliku, tačiau jis norėjo tik kad būtų įvykdyti jo reikalavimai.

  "Buvo siūlymų nedelsiant atlikti specialią operaciją, kurios nežinome, kuo ji baigtųsi. Tai yra, tai būtų greitas šturmas, esu įsitikinęs, kad jis būtų buvęs efektyvus, tačiau visada yra pavojus, kad žmonės gali mirti, kažkas gali mirti, tam tikras kiekis, ir tai yra labai pavojinga", — teigė Zelenskis.

  Ukrainos vidaus reikalų viceministras Antonas Geraščenka mano, kad Zelenskis padarė viską teisingai, įvykdydamas vieną iš vyro reikalavimų.

  "Dabar daug diskutuojama, ar prezidentas turėjo sutikti su jo sąlygomis ir paskelbti vaizdo žinutę. Galiu pasakyti, kad prezidentas padarė viską teisingai. Brangiausias dalykas, kurį turime, yra žmonių gyvybė. Kiti veiksmai galėjo sukelti nekontroliuojamą teroristo agresiją", — trečiadienio rytą sakė Geraščenka "1+1" televizijos kanalo eteryje.

  Захват заложников в Луцке
  © Sputnik / Стрингер
  Įkaitų paėmimas Lucke

  Anot jo, specialistai padarė įkaitus paėmusio žmogaus psichologinį portretą ir priėjo prie išvados, kad iš jo galima tikėtis bet ko. Be to, jis turėjo ginklą ir demonstravo jį šaudydamas iš langų. "Jis vos nenužudė mūsų pirmojo policijos viršininko pavaduotojo Jevgenijaus Kovalo. Todėl nebuvo galima rizikuoti. Prezidentas parodė, kad myli žmones, ir padarė tokį pareiškimą, sudarė sąlygas teroristui pasiduoti", — sakė Geraščenka.

  Jis taip pat pridūrė, kad teisėsaugos pareigūnai per 10–15 minučių nustatė vyrą, kuris keleivius paėmė įkaitais, ir rado jo knygą, kurią išanalizavo psichologai. "Iš karto buvo padarytas psichologinis jo portretas, kad šis žmogus yra nepatenkintas gyvenimu, kenčia nuo megalomanijos komplekso ir yra nepatenkintas visu pasauliu dėl to, kad visų pirma savo gyvenimą praleido kalėjime", — sakė ministro pavaduotojas.

  Dabar užpuolikas yra kalėjime, jam buvo pateikti kaltinimai terorizmu, įkaitų paėmimu ir neteisėtu disponavimu ginklais.

  Dar šia tema

  Ukrainos VRM atskleidė išsamią informaciją apie žmonių paėmimą įkaitais Lucke
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos