20:47 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Remiantis geologine dokumentacija, kanalo teritorijoje visoje Aistmarių nerijoje yra gintaro telkinys, kurio tūris siekia 6,9 tonos

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Tiesiant kanalą per Aistmarių neriją, Lenkijos valdžia tikisi rasti iki septynių tonų gintaro, sakė Lenkijos valstybės aktyvų ministro pavaduotojas Maciejus Maleckis (Maciej Małecki) ketvirtadienį kalbėdamas respublikos Parlamente. Apie tai praneša RIA Novosti.

  "Remiantis geologine dokumentacija, kanalo teritorijoje visoje Aistmarių nerijoje yra gintaro telkinys, kurio tūris siekia 6,9 tonos. Atliekant darbus šis telkinys dar nepasiektas", — teigė Maleckis.

  Jis pridūrė, kad iki šiol niekas nesikreipė į Aplinkos ministeriją su prašymu išduoti koncesiją gintaro gavybai. Ministro pavaduotojas priminė, kad dėl koncesijos gali kreiptis investuotojas, šiuo atveju — Gdynės jūrų administracijos direktorius.

  Aistmarių (Vyslos) nerija yra siaura žemės juosta, skirianti Kaliningrado įlanką nuo Gdansko įlankos. Nerijos ilgis yra 65 kilometrai (35 iš jų priklauso Rusijos Federacijai). Lenkijoje nerija susijungusi su žemynu, Kaliningrado srityje ją nuo žemyno skiria navigacinis sąsiauris. Lenkija čia pradėjo statyti vieno kilometro ilgio ir 5 metrų gylio navigacinį kanalą. Tai leis įplaukti į Elblago uostą laivams, kurių grimzlė yra iki 4 metrų, ilgis — iki 100 metrų, o plotis — iki 20 metrų. Planuojama, kad kanalo statyba truks iki 2022 metų.

  2018 metų spalio viduryje Lenkijos valdžia inicijavo simbolinę kanalo per Aistmarių neriją statybą. Vasaros pabaigoje Lenkijos valdžia paskelbė, kad biudžete jau yra skyrusi pinigų kanalo statybai per Baltijos neriją.

  Anksčiau tuo metu Kaliningrado srities gubernatoriaus pareigas ėjęs Antonas Alichanovas pavedė specialiai sudarytai darbo grupei, į kurią įeina ekologai, ichtiologai, okeanologai, hidrotechnikai ir kiti specialistai, įvertinti laivybos kanalo per Aistmarių neriją Lenkijoje statybos pavojų aplinkai. Anot jo, Rusijos aplinkosaugininkai ne kartą yra pateikę rašytines užklausas Lenkijai su prašymu išsiaiškinti laivybos kanalo tiesimo situaciją, tačiau ilgą laiką negavo atsakymų.

  Kanalas per Aistmarių neriją
  Kanalas per Aistmarių neriją

  Dar šia tema

  Aistmarių nerijai gali būti suteiktas nacionalinio parko statusas
  Tegai:
  gintaras, Aistmarių nerija

  Svarbiausios temos