06:50 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV prezidentas nustebęs dėl to, kad Vokietija vėluoja vykdyti savo 2 procentų įsipareigojimus NATO, tačiau tuo pat metu moka milijardus dolerių per metus Rusijai už energiją

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas vėl išreiškė nuostabą dėl to, kad JAV turi ginti Vokietiją nuo Rusijos, kai Berlynas perka energiją iš Maskvos.

  "Vokietija moka Rusijai milijardus dolerių per metus už energiją, o mes turime apsaugoti Vokietiją nuo Rusijos. Kas tai?" — savo Twitter paskyroje parašė Trampas.

  "Be to, Vokietija labai vėluoja vykdyti savo 2 proc. įsipareigojimus NATO. Taigi, mes išvedame kai kuriuos karius iš Vokietijos!" — pridūrė Amerikos vadovas.

  Anksčiau Pentagono vadovas Markas Esperis pranešė, kad iš viso iš Vokietijos bus išvesta beveik 12 tūkstančių JAV karių, kurių didžioji dalis (6,4 tūkst.) išvyks namo, o likusi dalis bus perkelta į NATO šalis Europoje, įskaitant Italiją ir Belgiją.

  JAV pajėgų būstinę Europoje planuojama perkelti iš Vokietijos į Belgijos Monsą, informavo JAV pajėgų Europoje vadas ir NATO jungtinių ginkluotųjų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Todas Voltersas (Todd Walters). Monse dabar yra NATO jungtinių ginkluotųjų pajėgų Europoje vyriausiojo vado būstinė.

  Dar šia tema

  JAV Kongresas ragina didinti dujų eksportą NATO sąjungininkėms Europoje
  Pentagonas pažadėjo papildomas pajėgas Baltijos šalims ir Lenkijai
  KAM: JAV rudenį Lietuvoje dislokuos bataliono lygio padalinį
  Tegai:
  NATO, Rusija, Vokietija, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos