01:52 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Liepos pabaigoje Vienoje vyko Rusijos ir JAV tarpžinybinių delegacijų susitikimas, vykdant dvišalį strateginį dialogą erdvės saugumo, doktrinų ir potencialo, taip pat skaidrumo ir patikrinimo klausimais

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. JAV mielai sudarys branduolinio ginklo susitarimą su Rusija, sakė Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trampas, praneša RIA Novosti.

  "Mes šiuo metu dirbame su Rusija dėl branduolinio ginklo neplatinimo susitarimo. Jei turėsime kažką panašaus, tai būtų puiku", — sakė jis žurnalistams Floridoje.

  Liepos 27–30 dienomis Vienoje vyko Rusijos ir JAV tarpžinybinių delegacijų susitikimas, vykdant dvišalį strateginį dialogą erdvės saugumo, doktrinų ir potencialo, taip pat skaidrumo ir patikrinimo klausimais.

  Anksčiau, birželio 22–23 dienomis, Austrijos sostinėje buvo surengtos Rusijos ir Amerikos konsultacijos dėl strateginio stabilumo, kuriose buvo aptariamas Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III) pratęsimas, taip pat stabilumo ir nuspėjamumo palaikymas nutraukus sutartį. Šis klausimas turėtų būti pavestas Rusijos tarptautinių reikalų tarybai. Šiose konsultacijose šalys patvirtino darbo grupės dėl kosmoso įsteigimą ir kai kurias kitas.

  START-III, pasirašytas 2010 metais, tebėra vienintelis galiojantis Rusijos ir JAV ginklų ribojimo susitarimas. Jo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį. Vašingtonas dar nepaskelbė, ar ketina atnaujinti sutartį, Rusija pasisako už pratęsimą be išankstinių sąlygų.

  Dar šia tema

  "Juodoji schema": Vidinis priešas sunaikins Ameriką, bet gali išgelbėti Rusiją
  Kieno sąskaita? Lietuva yra pasirengusi mokėti JAV už "tėvynės apsaugą"
  Tegai:
  susitarimas, Rusija, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos