03:23 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šunys yra ištikimiausi draugai, darbštūs mokiniai bei protingi intelektualai, tačiau norint užsiimti tam tikros veislės šuns dresiravimu, reikia tam skirti nemažai laiko

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Rusijos kinologų federacija (RKF) sudarė šunų veislių, kurias mokyti lengviau nei kitas, reitingą. Apie tai pranešė "Moskva" naujienų agentūra su nuoroda į organizacijos prezidentą Vladimirą Golubevą.

  Remiantis Britų Kolumbijos universiteto tyrimų rezultatais, borderkolio veislė pripažinta lengviausia treniruoti.

  "Jie yra ištikimi draugai, darbštūs mokiniai ir protingi intelektualai. Ši veislė tinka tik tiems, kurie yra pasirengę skirti daug laisvo laiko treniruotėms su savo šunimi. Borderkoliai nebus patenkinti minkšta lova ir skaniu maistu, jiems reikalinga nuolatinė fizinė ir psichinė veikla", — paaiškino jis.

  Intelektas, aktyvumas ir draugiškumas taip pat būdingi pudeliams.

  "Sumanumas ir intelektas demonstruojami neabejotinai paklusniai. Stebėjimas, puiki atmintis ir smalsumas leidžia šios veislės šunims lengvai išmokti naujų komandų", — sakė Golubevas.

  Auksaspalviai retriveriai išsiskiria kantrybe ir gera atmintimi.

  "Šios veislės šunys dažnai naudojami kaip vadovai, gelbėtojai ir paieškininkai. Dėl puikios uoslės ir puikios atminties jie yra nepralenkiami savo srityje. Dėl savo intelekto ir atminties auksaspalviai retriveriai supranta visas komandas, tiesiogine prasme, žaibiškai", — teigė Golubevas.

  Labradorai mėgaujasi mokymusi ir bando įtikti savo šeimininkui.

  "Aukšti intelekto sugebėjimai padaro šios veislės šunis nepakeičiamais padėjėjais tarnyboje, paieškos ir gelbėjimo operacijose, taip pat reabilituojant žmones. Šunys lengvai sutaria su visais šeimos nariais ir kitais gyvūnais, todėl yra puikūs slaugytojai ir kompanionai", — pažymėjo RKF prezidentas.

  Šetlando aviganiai yra paklusnūs ir lengvai išmoksta naujų komandų.

  "Šie šunys turi puikius judrumo ir kitų sporto šakų rezultatus. Juos galima pamatyti filmuose, televizijos serialuose, cirko arenoje, taip pat aukščiausiose vietose visose šunų parodose", — aiškino jis.

  Beveik bet kuris savininkas, jei norės, galės susitvarkyti su šių veislių šunų dresiravimu, todėl jie tinkami pradedantiesiems šunų augintojams, padarė išvadą Golubevas.

  Dar šia tema

  "Sovietinės okupacijos" mitas: kaip Lietuva TSRS dėka susigrąžino Vilnių ir Klaipėdą
  Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 2090
  Lietuvoje įsigaliojo privalomas kaukių dėvėjimas
  Tegai:
  kinologai, darbas, šuo

  Svarbiausios temos