01:34 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Pranešama, kad šiose šalyse COVID-19 sergamumo rodiklis pastarąsias 14 dienų siekia 16,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Keliaujantiems pranešama, kad Lenkija ir Nyderlandai pasiekė naują koronaviruso sergamumo rodiklį, savo Facebook paskyroje rašo Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas Vytautas Kasiulevičius.

  Pranešama, kad šiose šalyse COVID-19 sergamumo rodiklis pastarąsias 14 dienų siekia 16,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

  Lietuvoje paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per pastarąsias 14 dienų viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Iki šiol Lenkija ir Olandija nėra įtraukta į paveiktų šalių sąrašą, o grįžus iš paveiktos šalies būtina 14 dienų saviizoliacija.

  "Atkreiptinas demesys, kad Lenkijoje reikšmingai skiriasi COVID-19 situacija šiaurėje ir kitose šalies dalyse. Šiaurinės teritorijos nėra stipriai paveiktos infekcijos, tačiau bendrai Lenkijos kreivė blogėjanti ir vis didesnis procentas COVID-19 teigiamų tarp tirtų PGR mėginių", — rašo jis.

  Pabrėžiama, kad ganėtinai saugios teritorijos į šiaurę nuo Lietuvos yra Latvija, Estija, Suomija, Norvegija, o pietuose — Vengrija ir Slovakija.

  Koronaviruso testas
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Pažymima, kad Italijos ir Graikijos situacija išlieka nedaug pasikeitusi, tačiau pastarosios dienomis taip pat daugiau atvejų.

  Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 17 koronaviruso atvejų. Pasveiko 1644 žmonės, 144 — izoliacijoje. Mirčių skaičius nepasikeitė — 80.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 17,3 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 675 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Dar šia tema

  Saviškių nepaliekame: kaip Rusija padeda kaimyninėms šalims kovoti su COVID-19
  Lietuvoje įsigaliojo privalomas kaukių dėvėjimas
  Tegai:
  koronavirusas, Nyderlandai, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos