02:05 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Mokslininkai taip pat nustatė, kad koronavirusu gali užsikrėsti ne tik žmogaus kvėpavimo sistema, bet ir kitų organų ląstelės

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Patekęs į organizmą koronavirusas sukelia galingą imuninį atsaką, trukdantį kovoti su infekcija. Tokią išvadą padarė San Fransisko universiteto mokslininkai. Tyrimo rezultatus paskelbė portalas "MedicalXpress".

  Jie nustatė, kad nepaisant aukšto mirtingumo, viruso citopatinis poveikis (nešančiųjų ląstelių sunaikinimas) buvo žymiai silpnesnis nei įprasto gripo.

  Pasak mokslininkų, sunkią COVID-19 eigą lemia per didelis organizmo imuninis atsakas į virusą. Jis pradeda pasireikšti per kelias minutes po viruso patekimo į organizmą.

  Imuninis atsakas į koronavirusą smarkiai skiriasi nuo to, kai į organizmą patenka gripo virusas.

  Mokslininkai taip pat nustatė, kad koronavirusu gali užsikrėsti ne tik žmogaus kvėpavimo sistema, bet ir kitų organų ląstelės. Čia jam padeda baltymai, iš kurių koronavirusas gavo savo pavadinimą. Tačiau viruso prasiskverbimas į ląsteles per kvėpavimo takus yra lengviausias būdas, teigia mokslininkai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 17,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 680 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Dar šia tema

  Gydytojas įvardijo pagrindines daromas klaidas, susijusias su koronavirusu
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos