17:23 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (413)

  Sutikimas leisti vamzdžių tiesimą Danijos vandenyse yra labai geras signalas, mano ekspertas Valerijus Vaisbergas

  VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Tokio Danijos sprendimo ir buvo tikimasi, o jų vyriausybė ir reguliavimo institucija neturėjo pagrindo atidėti leidimo išdavimo, interviu Sputnik Lietuva sakė investicijų bendrovės "Regionas" Analitikos skyriaus direktorius Valerijus Vaisbergas.

  "Kitas dalykas tai, kad per praėjusią savaitę iš Amerikos pusės negirdėjome jokių naujų prieštaravimų dėl "Nord Stream-2". Akivaizdu, kad padėtis buvo kažkokiame užkulisiniame derybų etape, kurio baigtį gana sunku numatyti. Nepaisant to, sutikimas dėl vamzdžio klojimo Danijos vandenyse — tai labai geras signalas, iš esmės tai padidina galimybę užbaigti projektą per anksčiau nurodytą terminą, tai yra šių metų pabaigoje-kitų pradžioje. Manau, kad svarbiausia — pabaigti statybas ir paleisti dujas per šias dvi naujas atšakas", — sakė jis.

  Danijos energetikos apeliacinė taryba negavo apeliacijų dėl Danijos energetikos agentūros (DEA) sprendimo, kuriuo buvo leista "Nord Stream 2 AG" naudoti inkaruotus laivus tiesiant "Nord Stream-2".

  Nord Stream-2
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Nuo antradienio "Nord Stream 2 AG" gali atnaujinti statybas.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės iki Baltijos jūros ir Vokietijos.

  Jam aktyviai priešinasi JAV, kurios ketina parduoti savo suskystintas gamtines dujas Europos Sąjungoje. Vašingtonas gruodį paskelbė taikysiąs sankcijas projektui, reikalaudamas, kad įmonės, susijusios su projektu, nedelsdamos nutrauktų statybą. Šveicarijos "Allseas" beveik iš karto paskelbė apie darbo sustabdymą.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas yra tik komercinio pobūdžio ir naudingas Europos partneriams.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (413)

  Dar šia tema

  Laivo "Fortūna" nuomininkas atsisakė dalyvauti užbaigiant "Nord Stream-2"
  Ekspertas: Lenkijos teisinės pretenzijos neturės įtakos "Nord Stream-2"
  Ekspertas numatė derybų tarp "Gazprom" ir laivo "Fortūna" savininko rezultatus
  Tegai:
  Nord Stream-2, Danija

  Svarbiausios temos