01:29 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (509)

  Paskelbus pirmuosius prezidento rinkimų rezultatus, rinkėjai pradėjo protestuoti. Sulaikymai vyko daugelyje miestų

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Po naktį vykusių protestų kai kurios Minsko gatvės vis dar uždarytos, praneša Sputnik Belarus.

  Didžioji dalis protestuotojų išsiskirstė apie 03:00 val., ir padėtis aprimo.

  Ryte, 09.00 val., Centrinė rinkimų komisija paskelbė spaudos konferenciją, kurioje bus pristatyti prezidento rinkimų rezultatai.

  © Sputnik
  Каким мы запомнили вечер 9 августа? Видео протестов в Минске

  Protestai Baltarusijoje

  Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, surinkęs 79,7 proc. balsų, kilo protestai.

  Opozicijos iniciatyva, rinkėjai pradėjo rinktis rinkimų apylinkėse, kad galėtų "kontroliuoti balsų skaičiavimą", daugelyje miestų prasidėjo areštai, o teisėsaugos pareigūnai ėmė vaikyti protestuotojus.

  Minsko centre protestuotojai iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir garsines granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

  Breste policija paragino išsiskirstyti susirinkusius į protesto akciją miesto centre.

  Gardine, kur daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į nesankcionuotą protesto mitingą, yra sulaikytųjų. Teisėsaugininkai prieš protestuotojus taip pat naudojo ašarines dujas.

  Protestai užsienyje

  Maskvoje, prie Baltarusijos ambasados, ​​vyko mitingas, tačiau jis greitai baigėsi. Kaip RIA Novosti pasakė Baltarusijos ambasada, Rusijos Federacijoje, Maskvos rinkimų apylinkėje, galėjo balsuoti kiek daugiau nei trys tūkstančiai žmonių.

  Į Baltarusijos ambasados ​​filialą Sankt Peterburge susirinko kelios dešimtys žmonių. 

  Kelios dešimtys Baltarusijos piliečių pradėjo mitingus už ambasados ​​Kijeve reikalaudami atidaryti balsavimo punktus. Susirinkusieji reikalavo, kad ambasadorius atvyktų pas juos ir ambasada būtų atvira balsavimui Baltarusijos prezidento rinkimuose.

  Į rinkėjų sąrašus Baltarusijoje įtraukta daugiau kaip 6,84 mln. žmonių, iš jų apie 1,24 mln. gyvena Minske, 5319 — užsienyje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (509)

  Dar šia tema

  Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
  Tegai:
  prezidentas, rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos