11:44 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (358)

  Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose Baltarusijos miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

  Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

  Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

  "Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

  Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose šalies miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir garsines granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

  Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje Svetlanos Tichanovskajos būstinė teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

  Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, ir jie neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai nėra visas vaizdas", nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (358)

  Dar šia tema

  Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
  Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
  Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos