14:44 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (360)

  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per riaušes žuvo vienas žmogus. Duomenų apie sulaikytuosius dar nėra, šiuo metu padėtis gatvėse rami

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per riaušes žuvo vienas žmogus. Duomenų apie sulaikytuosius dar nėra, šiuo metu padėtis gatvėse rami, praneša Sputnik Baltarusija.

  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per riaušes žuvo vienas žmogus. Išsamią incidento informaciją "Telegram" kanale papasakojo Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos spaudos sekretorė Olga Čemodanova.

  Riaušių metu minia statė barikadas, o vienas iš protestuotojų bandė mesti sprogstamąjį įtaisą saugumo pajėgų kryptimi. Tačiau objektas sprogo protestuotojo rankoje ir sužalojo jį.

  Pranešama, kad žmonės iš gėlių vazonų, šiukšliadėžių, reklaminių stendų statė barikadas.

  Automobilių vairuotojai transporto priemonėmis užkirto kelią patekti į demonstracinę vietą, o protestuotojai statė barikadas. Buvo naudojamos metalinės tvoros, mediniai padėklai, šiukšlių dėžės ir prekybiniai vežimėliai.

  Demonstrantai skandavo antivyriausybinius šūkius, plojo ir uždegė dūmines granatas.

  Demonstrantams išsklaidyti policija naudojo vandens patrankas, garsines granatas ir kitą specialią įrangą.

  Per mitingus teisėsaugininkai naudojo specialią įrangą ir vykdė sulaikymus. Iki šiol tikslus sulaikytų protestuotojų skaičius nėra žinomas, tikimasi, kad Vidaus reikalų ministerija antradienį paskelbs jų skaičių.

  Po naktį vykusių protestų eismui trukdo daugybė komunalines paslaugas teikiančių įmonių tehnikos.

  Eliotas Engelis, JAV Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininkas ir komiteto respublikonų lyderis, kongresmenas Michaelas McCallas, apimdamas neramumus, paragino Baltarusijos valdžios institucijas, visų pirma dabartinį prezidentą Aleksandrą Lukašenką, nutraukti "beprasmį smurto aktą".

  Protestai Baltarusijoje

  Naktį iš rugpjūčio 9 į 10 dieną šalyje vyko protestai dėl ​​balsavimo prezidento rinkimuose rezultatų.

  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, dėl dalyvavimo neteisėtuose renginiuose buvo sulaikyta apie tris tūkstančius žmonių: iš jų apie tūkstantį Minske ir daugiau nei du kituose respublikos regionuose.

  Susidūrimuose su saugumo pareigūnais buvo sužeista daugiau nei 50 piliečių, taip pat 39 policijos pareigūnai, kai kurie iš jų šiuo metu yra paguldyti į ligoninę.

  Baltarusijos prezidento rinkimai vyko rugpjūčio 9 dieną. Remiantis atnaujintais pirminiais CRK duomenimis, Aleksandras Lukašenka surinko 80,08 proc. balsų, 10,09 proc. balsavo už Svetlaną Tichanovskaja.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (360)

  Dar šia tema

  CRK apibendrino preliminarius Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus
  Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
  Tegai:
  protestai, Baltarusija

  Svarbiausios temos