23:45 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Slovakijos užsienio reikalų ministerija laukė Valstybės departamento įvertinimo, todėl įvykdė savo rusofobijos normą išsiųsdama diplomatus, mano politologas Michailas Smolinas

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Slovakijos užsienio reikalų ministerija įvykdė savo "rusofobijos normą", kurios iš jos reikalauja JAV, interviu Sputnik radijui sakė politologas ir istorijos mokslų kandidatas Michailas Smolinas.

  "Matyt, Valstybės departamentas davė signalą, kad diplomatai iš jų [Slovakijos] pusės buvo išsiųsti. Čia šis Valstybės departamento vertinimas [rodo], kad jie palaiko šią akaciją, tai rodo, kad akcija tam tikru mastu suplanuota. Visi pasirašė vykdydami tam tikrus veiksmus darant spaudimą Rusijos pusei. Dabar slovakai taip pat sudalyvavo šiame bendrame procese. Ir iš tiesų, Valstybės departamentas davė jiems vertinimą, uždėjo varnelę, kad ir šie taip pat sudalyvavo", — sakė jis.

  Smolinas mano, kad Rytų Europos šalys patiria JAV spaudimą ir ypač bijo, kad gali pagalvoti, jog jos yra nusiteikusios prorusiškai.

  "Kitaip tariant, jei to nepadarysi, tau bus pateiktas neigiamas įvertinimas. Bus įtariama, kad esate prorusiškai nusiteikę, o tai Rytų Europoje gali būti baisiausias dalykas, kokį tik galima įsivaizduoti, nes visos Rytų Europos šalys yra tokioje situacijoje, kai jas prižiūri įvairios Vakarų specialiosios tarnybos. <...> Matyt, Slovakijos užsienio reikalų ministerija laukė Valstybės departamento įvertinimo, todėl įvykdė savo rusofobijos normą, kurios iš jos reikalauja JAV", — pridūrė politologas.

  Pirmadienį Vakarų žiniasklaida pranešė apie trijų Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Slovakijos. Anot Slovakijos žvalgybos tarnybų, diplomatų veiksmai tariamai prieštaravo Vienos konvencijai dėl diplomatinių santykių.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pažadėjo veidrodinį atsaką.

  Savo ruožtu JAV valstybės departamentas paskelbė pritariantis Slovakijos sprendimui išsiųsti Rusijos diplomatus.

  Dar šia tema

  Zacharova įvertino Minsko veiksmus žurnalistų atžvilgiu
  Tegai:
  rusofobija, Slovakija, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos