03:26 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Jo teigimu, greita reakcija bei aktyvus įsitraukimas iš ES valstybių ir aukščiausių institucijų svarbūs ne tik Lietuvai, tačiau ir labiausiai Baltarusijoje už laisvę kovojantiems bei nekaltai kenčiantiems žmonėms

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Situacija Baltarusijoje yra visos Europos Sąjungos reikalas, savo Facebook paskyroje teigia respublikos vadovas Gitanas Nausėda.

  Jo teigimu, greita reakcija bei aktyvus įsitraukimas iš ES valstybių ir aukščiausių institucijų svarbūs ne tik Lietuvai, tačiau ir labiausiai Baltarusijoje už laisvę kovojantiems bei nekaltai nukenčiantiems žmonėms.

  "Šiandien, po mano pokalbio su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Šarliu Mišeliu, sutarėm nedelsiant aukščiausiu ES lygmeniu aptarti ir reaguoti į situaciją Baltarusijoje, į pirmą prioritetą iškeliant pagarbą demokratinėms vertybėms ir žmogaus teisėms bei laisvėms", — rašo jis.

  Be to, EVT pirmininkas teigė, jog supranta situacijos Baltarusijoje rimtumą ir patikino, kad per artimiausias dienas informuos apie galimybę surengti neeilinį Europos lyderių susitikimą ir aktyvuoti kitus poveikio Baltarusijai instrumentus.

  Pabrėžiama, kad realios ES reakcijos sulaukėme jau vakar — 27 ES šalys narės pasmerkė nedemokratiškus rinkimus Baltarusijoje ir jėgos panaudojimą prieš taikius piliečius.

  "Kraujo praliejimas Baltarusijoje privalo baigtis", — teigė Nausėda.

  Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

  Netrukus po to, kai sekmadienį buvo uždarytos rinkimų apylinkės ir paskelbti nacionalinės išvežimo apklausos rezultatai, nepatenkintieji rezultatais nuvyko į Minsko centrą protestuoti. Jie vyko ir kituose dideliuose miestuose. Saugumo pajėgoms pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau pirmadienį įvyko antroji protestų banga.

  Per dvi dienas trukusį protestą žuvo vienas žmogus, keliasdešimt, įskaitant teisėsaugos pareigūnus, buvo sužeisti. Keli tūkstančiai buvo sulaikyti.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojai nevienareikšmiškai vertina Baltarusijoje vykstančias represijas
  Nausėda mano, kad paskelbti Tichanovskajos vaizdo pranešimai buvo daryti ne laisva valia
  Lietuvos prezidentas kalbėjosi telefonu su Tichanovskaja
  Tegai:
  Baltarusija, ES, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos