09:52 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Paveikslėlyje Rusijos valstybės vadovas vietoje pistoleto laiko švirkštą su Rusijos vakcina nuo COVID-19

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Prancūzijos laikraštis "Liberation" naujojo leidinio viršelyje pavaizdavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino, pasipuošusio super agento Džeimso Bondo kostiumu, atvaizdą.

  Tuo tarpu vietoj pistoleto jis laiko švirkštą su Rusijos vakcina nuo koronaviruso. Antraštė "Rytoj niekada nemirs" yra vieno iš filmų apie Džeimsą Bondą pavadinimas.

  Pirmi keturi laikraščio puslapiai yra skirti Rusijos tyrimams ir epidemijos situacijai Prancūzijoje.

  Обложка французской газеты Libération за 12 августа 2020
  © Photo : Libération
  Laikraščio "Liberation" viršelis

  Anksčiau Rusija pranešė apie pirmosios pasaulyje vakcinos nuo COVID-19 registraciją. Vaistas buvo pavadintas "Sputnik V", išlaikė visus būtinus testus ir suformuoja stabilų imunitetą.

  Kelios šalys naujieną priėmė abejingai. Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Michailas Muraška kritiką pavadino nepagrįsta ir padarė prielaidą, kad esmė yra konkurencija.

  Anot jo, daugelis šalių tyrimams naudojo tam tikrus priverstinius režimus, tačiau Rusijos skiepai yra "sprendimas, kuris jau turėjo tam tikrų klinikinių žinių ir duomenų".

  Apie ką straipsnis

  Straipsnio autoriai aiškina, kad vakcina buvo pavadinta dirbtinio palydovo vardu, "kuris nustebino visą pasaulį aplenkęs amerikiečius kosmoso lenktynėse 1957 metų spalį".

  Vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

  "Stebina greitis, kurio Rusijos prezidentas paskelbė (apie vakciną — Sputnik). Greitis ar skubėjimas? PSO labai atsargiai reagavo į Rusijos pareiškimus ... Klinikinių tyrimų rimtumas kelia abejonių", —  rašoma straipsnyje.

  "Liberation" taip pat paskelbė šveicarų genetiko François Ballou straipsnį, kuriame Rusijos vakcinos sukūrimą vadina pavojingu, manydamas, kad tai yra "politinio sprendimo, taikomo pasiutusių lenktynių sąlygomis, pasekmė".

  Tyrėjas priekaištauja Rusijai, kad ji nesilaiko standartų, tokių kaip medikų konsensusas, kuris yra būtinas, pasak jo, tokiose situacijose. Jo nuomone, "Rusija nepaisė tarptautinių standartų", nes "ji nori nušluostyti nosį Vakarų demokratijoms, visų pirmą, amerikiečiams".

  "Ar Putinas yra pasaulio gelbėtojas?"

  Laikraštis į šiuos žodžius reaguoja redakcijos skiltyje, kuri taip pat skirta vakcinai.

  "Putinas yra pasaulio gelbėtojas? Iki šiol vienintelis Rusijos prezidentas įsitikinęs, kad jo laboratorijos sukūrė stebuklingą vakciną nuo COVID. Ir panašu, kad mokslo bendruomenės skepticizmas jam nekelia abejonių: kam apsunkinti save ekspertų nuomonėmis, kai galima aplenkti visą planetą?" — rašo stulpelio autorius.

  Anot jo, Putinui svarbu pirmajam "pažymėti vis dar nepaliestą vakcinos nuo koronaviruso teritoriją" savo vėliava. Toliau kalbėdamas apie vakcinos pavadinimą ir viso pasaulio baimę prieš antrąją ir trečiąją epidemijos bangas, autorius stulpelį užbaigia priekaištu pasaulio lyderiams dėl varžybų ir dalyvavimo "Žvaigždžių karuose".

  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, vakcina, Rusija

  Svarbiausios temos