10:02 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Socialinėje žiniasklaidoje ir pasaulinėse naujienų svetainėse mokslininkai išanalizavo daugiau nei 2300 gandų ir sąmokslo teorijų apie COVID-19

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Melagingos informacijos apie COVID-19 metu žuvo mažiausiai tūkstantis žmonių visame pasaulyje, išsiaiškino tarptautinė mokslininkų komanda. Jie sudarė mitų apie koronavirusą paplitimo žemėlapį, praneša "Gazeta.ru".

  Socialinėje žiniasklaidoje ir pasaulinėse naujienų svetainėse mokslininkai išanalizavo daugiau nei 2300 gandų ir sąmokslo teorijų apie COVID-19. Daugiausia dėmesio buvo skiriama koronaviruso plitimui ir mirštamumui, ligos priežastims ir gydymo metodams.

  Dauguma pranešimų buvo žalingi, o kai kurie — pavojingi gyvybei. Pavyzdžiui, patarimas gerti alkoholį ir baliklį. Dėl tokių rekomendacijų mirė apie tūkstantis žmonių visame pasaulyje. Kai kurie pasiūlymai buvo nenaudingi arba padidino COVID-19 infekcijos riziką.

  Tyrėjai pripažino JAV ir Indiją šalimis, kurias labiausiai paveikė informacinė epidemija, taip pat Didžiąją Britaniją, Ispaniją, Indoneziją ir Kiniją.

  Sirija, Šveicarija, Švedija, Naujoji Zelandija, Botsvana ir daugelis kitų šalių pasirodė esą mažiausiai paveiktos melagingais gydymo metodais nuo koronaviruso.

  "Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai turi stebėti COVID-19 dezinformaciją realiu laiku ir įtraukti vietos bendruomenes bei vyriausybės pareigūnus į šių mitų paneigimą", — teigiama tyrime.

  Mokslininkai mano, kad būtina vykdyti kampanijas siekiant skleisti patikimą informaciją sveikatos ministerijų ir kitų vyriausybės portalų tinklalapiuose, taip pat socialiniuose tinkluose.

  Kaip anksčiau buvo pranešta, Rusijoje sukurta vakcina "Sputnik V" išlaikė visus saugos testus.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Britanija papasakojo, kodėl Vakaruose neleis naudoti rusiškos vakcinos
  Rusijos SAM pranešė apie didelį vakcinos nuo COVID-19 poreikį užsienyje
  Tegai:
  dezinformacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos