10:16 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (312)

  Šeštadienį Lukašenka teigė, kad dabartinė respublikos vyriausybė yra pasirengusi dirbti po rinkimų, nors |"gali būti tam tikrų niuansų", ir nurodė administracijai nedelsiant paruošti atitinkamus dokumentus

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Paskelbtas nurodymas atsistatydinti Baltarusijos vyriausybei paskelbus naujai išrinktą prezidentą ir Baltarusijos valstybės vadovo Aleksandro Lukašenkos dekretas dėl nurodymo Ministrų tarybai tęsti darbą, kol bus paskelbta naujos sudėties formavimas, dokumentai paskelbti Baltarusijos nacionaliniame teisiniame interneto portale.

  Remiantis šia rezoliucija, ministras pirmininkas Romas Golovčenka, vadovaudamasis konstitucija, nurodo atsistatydinti Baltarusijos Respublikos vyriausybei. Nutarimas įsigaliojo rugpjūčio 15 dieną.

  Be to, buvo paskelbtas prezidento dekretas, kuriuo, atsižvelgiant į vyriausybės atsistatydinimą, ministras pirmininkas, ministro pirmininko pavaduotojai, ministrai ir valstybinių komitetų pirmininkai įpareigojami vykdyti savo įgaliojimus, kol prezidentas paskelbs naują Ministrų tarybos sudėtį, "išleisdamas Baltarusijos Respublikos prezidento teisės aktus dėl paskyrimo į šias pareigas".

  Šeštadienį Lukašenka pareiškė, kad dabartinė respublikos vyriausybė yra pasirengusi dirbti po rinkimų, nors |"gali būti tam tikrų niuansų", ir nurodė administracijai nedelsiant paruošti atitinkamus dokumentus.

  Masinės protesto akcijos visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka. CRK duomenimis, jis surinko 80,1% balsų.

  Neteisėti veiksmai buvo slopinami saugumo pajėgų, prieš protestuotojus naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, svaiginančios granatos, guminės kulkos. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. protestų dalyvių.

  Kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, vienas protestuotojas žuvo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (312)

  Dar šia tema

  Baltarusijos įvykiai: kas stovi už siekių nuversti Lukašenką?
  Lukašenka pareiškė norįs su Putinu aptarti įvykius Baltarusijoje
  Putinas ir Lukašenka telefonu aptarė situaciją Baltarusijoje
  Linkevičius vadina Lukašenką "buvusiu Baltarusijos prezidentu"
  Tegai:
  vyriausybė, Baltarusija

  Svarbiausios temos