16:48 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pokalbio su Baltarusijos vadovu Aleksandru Lukašenka metu patvirtino esąs pasirengęs padėti išspręsti iškilusias problemas per Kolektyvinio saugumo sutarčių organizaciją (CSTO), praneša Kremliaus spaudos tarnyba

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir Rusijos valstybės vadovas Vladimiras Putinas telefonu aptarė situaciją Baltarusijoje, atsižvelgdami į spaudimą, padarytą Respublikai iš išorės, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

  "Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu su Baltarusijos Respublikos prezidentu Aleksandru Lukašenka. Buvo tęsiamas situacijos Baltarusijoje po prezidento rinkimų aptarimas, atsižvelgiant ir į spaudimą, kuris daromas Respublikai iš išorės", — rašoma pranešime.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pokalbio su Baltarusijos vadovu Aleksandru Lukašenka metu patvirtino esąs pasirengęs padėti išspręsti iškilusias problemas per Kolektyvinio saugumo sutarčių organizaciją (CSTO), praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

  "Rusijos pusė dar kartą patvirtino esanti pasirengusi suteikti reikiamą pagalbą sprendžiant iškilusias problemas, remiantis Sutarties dėl Sąjungos valstybės įsteigimo principais, taip pat prireikus per Kolektyvinio saugumo sutarties organizaciją", — rašoma pranešime.

  Šiandien Minske, Nepriklausomybės aikštėje, vyksta mitingas prezidentui Aleksandrui Lukašenkai palaikyti. Tai yra pirmieji veiksmai, skirti palaikyti Lukašenką po rinkimų ir nuo protestų pradžios. Kaip pažymėta vyriausybės palaikančios visuomeninės organizacijos "Belaya Rus" pranešime, mitingas suvienys "visus, kurie puoselėja savo Tėvynę, kurie nepritaria šalies padalijimui į dvi priešingas stovyklas".

  Masinės protesto akcijos visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po rinkimų, kuriuos laimėjo Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1% balsų.

  Dar šia tema

  Lietuva priglaudė Tichanovskają ir veržiasi vadovauti frontui prieš Lukašenką 
  Lukašenka paneigė pranešimus apie išvykimą iš Baltarusijos
  Putinas ir Lukašenka telefonu aptarė situaciją Baltarusijoje
  Linkevičius vadina Lukašenką "buvusiu Baltarusijos prezidentu"
  Tegai:
  Baltarusija, Vladimiras Putinas, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos