09:29 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atmetė pakartotinius šalies prezidento rinkimus, sakydamas, kad tada šalis pražus kaip valstybė

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atmetė pakartotinius šalies prezidento rinkimus, sakydamas, kad tada šalis pražus kaip valstybė, praneša RIA Novosti.

  "Lietuva, Latvija, Lenkija ir, deja, broliška Ukraina bei jos vadovybė liepia mums surengti naujus rinkimus. Jei tik jiems nusileisime, krisime į prarają ir jau niekada nestabilizuosime savo erdvėlaivio. Mes pražusime kaip valstybė, kaip tauta", — palaikymo mitingo metu sakė Lukašenka.

  Masinės protesto akcijos visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.

  CRK duomenimis, jis surinko 80,1% balsų. Neteisėti veiksmai buvo slopinami saugumo pajėgų, prieš protestuotojus naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, svaiginančios granatos, guminės kulkos. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, vienas protestuotojas buvo nužudytas.

  Dar šia tema

  Buvęs kandidatas į Baltarusijos prezidentus persikels į Lenkiją
  Lietuvos ir Estijos prezidentai papasakojo, kam Rusijai reikalinga Astravo AE
  Paskelbti dokumentai dėl Baltarusijos vyriausybės įgaliojimų
  Minske surengtas Lukašenkos palaikymo mitingas
  Putinas ir Lukašenka vėl kalbėjosi telefonu
  Tegai:
  Lenkija, Latvija, Lietuva, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos