10:41 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Ji pažymėjo, kad reikia paleisti visus politinius kalinius ir parengti teisinę bazę bei sąlygas naujiems rinkimams, kurių rezultatus "besąlygiškai priims pasaulio bendruomenė", organizuoti

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja, užėmusi antrąją vietą balsavime, yra pasirengusi tapti šalies vadove. Ji tai pareiškė vaizdo pranešime YouTube.

  "Aš pasirengusi prisiimti atsakomybę ir šiuo laikotarpiu veikti kaip valstybės vadovė, kad šalis nusiramintų ir įeitų į normalų ritmą", — aiškino ji.

  Tichanovskaja pažymėjo, kad reikia paleisti visus politinius kalinius ir parengti teisinę bazę bei sąlygas naujiems rinkimams, kurių rezultatus "besąlygiškai priims pasaulio bendruomenė", organizuoti.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis oficialiais Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, Lukašenka laimėjo 80,1 proc. balsų. Antroje vietoje yra Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos numalšino naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Rugpjūčio 13–14 dienų protestai vyko taikiai. Rugpjūčio 14 dieną prie Vyriausybės rūmų Minske, kur yra Baltarusijos CRK, įvyko kelių tūkstančių žmonių demonstracija. Protestuotojai reikalavo iš naujo paskaičiuoti balsus ir Lukašenkos atsistatydinimo, areštų nebuvo.

  Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, dėl rugpjūčio 9–13 dienomis vykusių riaušių buvo sužeistas 121 policijos pareigūnas, iškelta daugiau kaip 90 baudžiamųjų bylų. Buvo sulaikyta beveik septyni tūkstančiai protestuotųjų.

  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vienas asmuo mirė bandydamas mesti policijai sprogstamąjį įtaisą. 

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Dar šia tema

  Putinas ir Lukašenka vėl kalbėjosi telefonu
  Makronas palaikė protestus Baltarusijoje
  Tegai:
  Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos