16:55 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Masinės protesto akcijos Baltarusijos miestuose prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Baltarusijos saugumo pajėgų darbuotojai papasakojo apie sužeidimus, patirtus susidūrus su protesto akcijų dalyviais. Vaizdo įrašai su jų istorijomis buvo paskelbti Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos YouTube kanale.

  Anot Minsko vidaus reikalų valdybos darbuotojo, jis buvo paguldytas į ligoninę po to, kai saugumo pajėgos buvo užpultos per vieną iš nesankcionuotų mitingų.

  "Kai kurie piliečiai užpuolė mus. Sulaikymo metu aš nikstelėjau koją, buvau nugabentas į ligoninę, man atliko operaciją. Po to sužinojau, kad man buvo lūžusi kulkšnis trijose vietose", — paaiškino jis.

  Vidaus pajėgų karys papasakojo, kad jam į veidą pataikė stiklinis butelis.

  "Buvo patinimas, aš pasilenkiau, palenkiau galvą ir supratau, kad stipriai teka kraujas", — sakė karys.

  Dėl to jis visiškai prarado vieną dantį ir dalinai kitą.

  Masinės protesto akcijos Baltarusijos miestuose prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka. CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. 

  Pirmomis protesto dienomis vyko susirėmimai su saugumo pajėgomis. Pareigūnai protestus numalšino naudodami ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Buvo sulaikyta apie septyni tūkstančiai žmonių.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja teigė esanti pasirengusi tapti Baltarusijos lydere
  Puškovas įvardijo galimo Lukašenkos pralaimėjimo opozicijai priežastį
  ES diplomatijos vadovas palaiko protestus Baltarusijoje
  Tegai:
  protestai, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos