18:25 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (349)

  Anksčiau Twitter'yje Makronas teigė, kad ES "turi ir toliau teikti paramą šimtams tūkstančių baltarusių, kurie taikiai gina savo teisių, laisvės ir suvereniteto laikymąsi"

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono pareiškimą dėl padėties Baltarusijoje pavadino veidmainyste.

  Anksčiau Twitter'yje Makronas teigė, kad ES "turi ir toliau teikti paramą šimtams tūkstančių baltarusių, kurie taikiai gina savo teisių, laisvės ir suvereniteto laikymąsi".

  Protestai Minske, archvyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Виктор Толочко.

  Zacharovai kilo klausimas: "Kada jis [Makronas — Sputnik] paprašys Europos Sąjungos tęsti mobilizaciją kartu su šimtais tūkstančių "geltonųjų liemenių", kurios taikių demonstracijų metu siekia gerbti savo teises, laisves ir suverenitetą".

  "Kada Europos Sąjunga nustos laukti valstybių narių prezidentų prašymų ir pradės iniciatyviai telkti savo erdvėje protesto akcijas? Veidmainystė", — Facebook parašė ji.

  Sekmadienio popietę Minske buvo surengti du mitingai: už ir prieš dabartinės Baltarusijos valdžios politiką.

  Pirmajame iš jų Aleksandras Lukašenka kalbėjo apie situaciją šalyje po rinkimų ir perspėjo, kad "Baltarusija pražus kaip valstybė", jei valdžia sutiks surengti antrą balsavimą.

  Vėliau susitikimo dalyviai priėmė kreipimąsi į šalies piliečius su raginimu užkirsti kelią visuomenės susiskaldymui ir susivienyti po rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų.

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas
  © AP Photo / Jonathan Brady

  Tuo tarpu žmonių grupės su baltos, raudonos ir baltos spalvos vėliavomis, kuriomis naudojasi vietinės opozicijos socialinės ir politinės asociacijos, žygiavo iš rytinio Minsko pakraščio palei Nepriklausomybės prospektą iki dviejų sostinės įkalinimo vietų vartų, reikalaudamos paleisti politinius kalinius. Vėliau eisenos dalyviai išsiskirstė. Veiksmas baigėsi be incidentų ar sulaikymo.

  Tie, kurie priešinasi dabartinei Baltarusijos valdžiai, nuo rugpjūčio 9 dienos rengia įvairius neleistinus mitingus.

  Įvairių žiniasklaidos atstovų vertinimais, rugpjūčio 16 dienos mitinguose visoje respublikoje dalyvavo daugiau nei pusė milijono žmonių.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (349)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja teigė esanti pasirengusi tapti Baltarusijos lydere
  Puškovas įvardijo galimo Lukašenkos pralaimėjimo opozicijai priežastį
  Tegai:
  Emanuelis Makronas, Baltarusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos