05:57 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Opozicijos protestų Baltarusijoje daugės, jie gali tęstis mažiausiai du ar tris mėnesius, RIA Novosti sakė Tarptautinių santykių tarybos prie Rusijos prezidento narys Bogdanas Bezpalka.

  "Galiu pasakyti, kad protesto akcijos tęsis dar ilgai. Dabar Baltarusijoje pradėti organizuoti streiko komitetai, prasidėjo streikai. Tai yra, greičiausiai, protestai tęsis ir augs. Jie tikrai gali trukti kelis mėnesius", — sakė ekspertas.

  Remiantis politologo prognozėmis, protestai gali trukti du ar tris mėnesius, "o gal ir ilgiau". Anot jo, jei bus palaikymas iš svetur ir "jei bus pastebimas griežto šių protestų slopinimo nebuvimas, o griežtai slopinti šimtus tūkstančių žmonių neįmanoma — nei policijos, nei armijos pajėgų tam neužteks — tada protestuotojai supras, kad jie iš tikrųjų yra tikra jėga, jie geriau organizuosis nei dabar ir pateiks realistiškesnius reikalavimus", — paaiškino ekspertas.

  Protestai Minske, archvyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Виктор Толочко.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš rezultatus nesutinkančius protestuotojus pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta daugiau kaip 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeisti šimtai žmonių, tarp jų daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų, vienas protestuotojas mirė. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Makronas palaikė protestus Baltarusijoje
  Tichanovskaja teigė esanti pasirengusi tapti Baltarusijos lydere
  Puškovas įvardijo galimo Lukašenkos pralaimėjimo opozicijai priežastį
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Aleksandras Lukašenka, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos