00:10 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Perovskitai — mineralų klasė, turinti pseudo-kubinę kristalų struktūrą. Nuo 2012 metų, pasak mokslininkų, perovskitai buvo aktyviai tiriami kaip daug žadanti medžiaga daugelyje sričių, ypač saulės energijos

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Pirmąjį pasaulyje labai stabilių perovskitų pramoninės sintezės metodą sukūrė Uralo federalinio universiteto mokslininkai kartu su kolegomis iš Indijos.

  Anot autorių, tai atveria galimybę efektyviai naudoti šias medžiagas, kurias žurnalas "Science" pripažino kaip lūžtančią medžiagą, energetikoje ir elektronikoje. Rezultatai skelbiami žurnale "Materials Science in Semiconductor Processing".

  Vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Perovskitai — mineralų klasė, turinti pseudo-kubinę kristalų struktūrą. Nuo 2012 metų, pasak mokslininkų, perovskitai buvo aktyviai tiriami kaip daug žadanti medžiaga daugelyje sričių, ypač saulės energijos.

  Šiandien perovskito elementų efektyvumas jau siekia apie 25 %. Tai prilygsta puslaidininkiams, o jų gamybos technologija yra daug paprastesnė. Be to, jie gali būti dedami ant bet kokio lankstaus pagrindo — nuo popieriaus lapo iki drabužių.

  Tačiau praktinis perovskito pritaikymas vis dar yra ribotas, nes esami gamybos metodai neužtikrina reikiamo medžiagų stabilumo. Kambario temperatūroje perovskito plėvelės suyra per kelias valandas.

  Miltelių pavidalo perovskitų forma, kurią sukūrė mokslininkai, parodė aukštą stabilumą, pakankamą techniniam naudojimui. Medžiagos savybės, anot mokslininkų, per metus trukusius stebėjimus nepasikeitė.

  "Tiesą sakant, mes pirmieji atradome didelio masto perovskitų gamybos metodą. Medžiagos stabilumo padidėjimą užtikrina didelis kristališkumas ir sumažėjusios grūdų ribos. Tai atveria puikias galimybes ateityje visapusiškai naudoti tokias medžiagas", — teigė tyrimo autorius, Magnetikos ir magnetų katedros tyrėjas Kumaras Manavalanas.

  Atliekant cheminį apdorojimą aukštos temperatūros antitirpikliu, mokslininkams pavyko susintetinti visą seriją perovskito miltelių: MAPbI3, MAPbBr3, FAPbI3, FAPbBr3, CsPbI3 ir CsPbBr3. Kaip paaiškino autoriai, šis gamybos būdas yra labai paprastas ir nereikalauja daug laiko.

  Taip pat tyrimo metu Uralo federalinio universiteto specialistai tyrė gautų medžiagų struktūrines, optines, morfologines savybes, pirmą kartą buvo tiriamas perovskitų fazės perėjimas nuo temperatūros.

  Ateityje tyrėjų komanda planuoja tobulinti komercinio diegimo technologijas.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Dar šia tema

  Politologas: ES parodė, kad nesiruošia paisyti JAV interesų
  Trampas išveda kariuomenę iš Vokietijos JAV labui. Ir viso pasaulio
  Tegai:
  energija, mokslininkas

  Svarbiausios temos