18:27 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Tyrėjai rado įrašų apie gydytoją, kuris gydė kalnakasius Kinijos Uhano provincijoje, kurie dvi savaites valė kasyklą nuo šikšnosparnių išmatų. Pacientams pasireiškė COVID-19 būdingi simptomai

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Koronavirusinės infekcijos atsiradimas 2012 metais yra tik hipotezė, ją galima patvirtinti ar paneigti ištyrus žmonių, sergančių rajone, kuriame galbūt koronavirusu buvo užsikrėsta prieš 8 metus, kraujo serumą, RIA Novosti pasakojo medicinos mokslų daktaras, virusologas Anatolijus Altšteinas.

  Anksčiau "The Sun", cituodamas virusologą Jonathaną Lathamą ir biologę Allison Wilson, pranešė, kad naujasis koronavirusas galėjo prisitaikyti prie žmogaus kūno dar 2012 metais. Tyrėjai rado įrašų apie gydytoją, kuris gydė kalnakasius Kinijos Uhano provincijoje, kurie dvi savaites valė kasyklą nuo šikšnosparnių išmatų. Pacientams pasireiškė COVID-19 būdingi simptomai: pneumonija, sausas kosulys, galūnių skausmas ir didelis karščiavimas. Pacientams reikėjo dirbtinės plaučių ventiliacijos, o trys iš šešių darbuotojų mirė, rašoma pranešime.

  "Tai yra hipotezė, ji pagrįsta šiuos atvejus stebėjusio gydytojo įrašais. Jei šiuo atveju būtų išskirtos koronaviruso padermės, būtų galima aiškiai įrodyti, kad tai tas pats virusas ar ne tas pats virusas, nes jei turite kamieną, tada galite išskirti RNR nuo šio viruso ir palyginti jį su viruso, kuris dabar sukėlė pandemiją, RNR. Jei tokios padermės nebuvo išskirtos, tada hipotezė išliks hipoteze", — teigė virusologas.

  Jis patikslino, kad be to, mokslininkai gali atlikti žmonių kraujo serumo tyrimą toje vietoje, kur buvo įtariami užsikrėtimo atvejai. Jei hipotezė pasitvirtins, daugelis gyventojų turėtų turėti antikūnus prieš koronavirusą, aiškino Altšteinas.

  Vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Kita vertus, anot jo, pirmųjų sirgusiųjų antikūnų nebeturėtų likti, o jei tai buvo COVID-19, kuris buvo perduotas kitiems žmonėms, tada tie, kurie susirgo 2018–2019 metais, turės antikūnus.

  "Tie, kurie pateikia hipotezę, turi ką veikti. Tai yra įdomi hipotezė, tačiau ji negali turėti jokios įtakos dabartinei pandemijos eigai", — pabrėžė virusologas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 21,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 761 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Mokslininkai nustatė, kokia tvarka pasireiškia COVID-19 simptomai
  Paskelbti netikėti koronaviruso pandemijos padariniai
  Tegai:
  ekspertas, koronavirusas

  Svarbiausios temos